fbpx

FOTO: Spoznali sme najlepšieho slovenského futbalistu za rok 2023: „Pocity sú neopísateľné“

Reklama
Na snímke stredopoliar SSC Neapol Stanislav Lobotka, ktorý sa stal po prvý raz najlepším futbalistom Slovenska v tradičnej ankete Slovenského futbalového zväzu (SFZ) za rok 2023 v Bratislave v utorok 19. marca 2024.Lobotka vyhral anketu pred Dávidom Hanckom a Milanom Škriniarom. Zdroj: FOTO TASR/Martin Baumann

Najlepším futbalistom Slovenska sa stal po prvý raz v kariére stredopoliar SSC Neapolu, Stanislav Lobotka. Zvíťazil tak v tradičnej ankete Slovenského futbalového zväzu (SFZ) za rok 2023 pred Dávidom Hanckom a Milanom Škriniarom.

29-ročného stredopoliara korunovali v utorok večer na Bratislavskom hrade. V ankete zvíťazil pred obrancami Dávidom Hanckom a Milanom Škriniarom. Vďačí za to najmä výbornej sezóne na klubovej úrovni, ale k triumfu v tradičnej ankete ho posunuli aj skvelé reprezentačné výkony.

„Pocity sú neopísateľné. Som rád, že som získal túto trofej. Je to pre mňa motivácia do ďalšej práce, veľmi si to vážim. Je to pre mňa zadosťučinenie,“ uviedol Lobotka.

Slovenský reprezentant sa v roku 2023 tešil z titulu v talianskej lige s SSC Neapol. Je štvrtý Slovák v ére samostatnosti, ktorý sa tešil z triumfu v niektorej z piatich elitných európskych líg (Anglicko, Španielsko, Taliansko, Nemecko, Francúzsko). Pred tromi rokmi získal s Interom Miláno titul Škriniar, španielsku La Ligu sa v roku 1995 podarilo vyhrať Petrovi Dubovskému (Real Madrid) a nemeckú Bundesligu v roku 2009 Petrovi Pekaríkovi (VfL Wolfsburg).

S reprezentáciou sa tešil z postupu na ME, ale uplynulé obdobie mu prinieslo aj nepríjemné momenty. V septembri mu zomrel otec. „Rok 2023 bol zvláštny. Prvý polrok bol veľmi dobrý, v tom druhom nebolo všetko ideálne a mám zmiešané pocity.“

Najviac trofejí v prestížnej ankete získal Marek Hamšík, doma ich má osem. Dnes už bývalý reprezentant tiež pôsobil v Neapole, ale na rozdiel od Lobotku sa nedočkal v Taliansku výrazného tímového úspechu. „Je to niečo krásne. Keď hráte futbal, túžite aj po takomto ocenení, nielen tímovom. Marek ich má osem, ale rád by určite jednu vymenil za titul s Neapolom. Takže on má to a ja zasa toto. Ale tak ako som fandil ja jemu, tak fandí on mne,“ dodal Lobotka.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie