fbpx

FOTOGALÉRIA: V španielskej Pamplone odštartoval festival, nechýba tradičný beh býkov

Reklama
Oficiálne otvorenie osláv sviatku svätého Fermína v španielskej Pamplone v sobotu 6. júla 2024. Deväťdňový festival na počesť mestského patróna svätého Fermína priláka každoročne desiatky tisíc zahraničných návštevníkov. Súčasťou festivalu je každodenný ranný beh býkov ulicami mesta a popoludňajšie býčie zápasy. FOTO: TASR/AP

Španielske mesto Pamplona odštartovalo v sobotu svoj svetoznámy festival býkov v San Fermine silnou tradičnou petardou, ktorá signalizovala začiatok slávností trvajúcich deväť dní.

Ako píše portál barrons.com tisícky ľudí sa oblieklo do bielych šiat a červených šatiek, ako je zvykom, a zaplnili námestie radnice v Pamplone na poludnie, aby sa zúčastnili „chupinazo“ – odpálenia petardy.

Toto mesto v severnom Španielsku je deväť dní odeté červenou a bielou farbou. Beh sa stal svetoznámym po tom, čo ho v roku 1926 zvečnil americký spisovateľ Ernest Hemingway vo svojom románe „Slnko tiež vychádza“.

K slávnostiam San Fermin so stredovekým pôvodom patria aj koncerty, náboženské procesie a množstvo vína. Vrchol však prichádza každý deň o 8:00, keď sa stovky účastníkov púšťajú do nebezpečných pretekov 848,6 metra pred šiestimi ťažkými bojovými býkmi cez úzke uličky centra mesta.

Počas intenzívneho „behu býkov“, ktorý trvá necelé tri minúty, sa bežci snažia dostať čo najbližšie k zvieratám v ich šprinte do býčej arény v Pamplone, kde sa popoludní konajú býčie zápasy.

Účastníci držia červené šatky na hlavnom námestí počas oficiálneho otvorenia osláv sviatku svätého Fermína v španielskej Pamplone v sobotu 6. júla 2024. Deväťdňový festival na počesť mestského patróna svätého Fermína priláka každoročne desiatky tisíc zahraničných návštevníkov. Súčasťou festivalu je každodenný ranný beh býkov ulicami mesta a popoludňajšie býčie zápasy. FOTO: TASR/AP

(Galéria pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4 5
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie