Hokejová horúčka stúpa! Slováci v piatok otvoria majstrovstvá sveta zápasom proti Nemecku

snímke hore sprava tréner hokejistov Slovenska Craig Ramsay, jeho asistenti Ján Pardavý a Róbert Petrovický, dole sprava kapitán Tomáš Tatar, Pavol Regenda, Matúš Sukeľ, Viliam Čacho a Andrej Kudrna počas prípravného zápasu Slovensko - USA pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji v Bratislave v utorok 7. mája 2024. Zdroj: FOTO TASR/Martin Baumann

Slovenská hokejová reprezentácia odštartuje MS 2024 v Česku zápasom proti Nemecku. Úvodné buly proti súperovi, ktorý obhajuje strieborné medaily z minuloročných MS bude vhodené v Ostrave o 16:20 h. Naši hokejisti sa proti rýchlemu a agresívnemu súperovi budú snažiť vyhrať a pripísať si prvé body do tabuľky B- skupiny. Vo štvrtok s mužstvom už trénoval aj útočník Martin Pospíšil, Miloš Kelemen s určitosťou ešte do zápasu nezasiahne.

Slováci si v rámci štvrtkového programu zatrénovali v hale v Ostrave už o 9:00 h. Samozrejme, už je zabudnutý utorkový zápas proti USA v Bratislave (2:6), po ktorom sa naši hráči nenaladili na úvod šampionátu ideálne. Naopak, Nemecko v závere prípravy zdolalo Francúzsko 4:3 po predĺžení. V jeho kádri je 15 pamätníkov minuloročného striebra, a tak aj to svedčí o vysokej kvalite súpera, s ktorým sme v príprave prehrali 3:7 a neskôr vyhrali 5:4 po predĺžení.

Reprezentační tréneri na čele s Kanaďanom Craigom Ramsaym môžu počítať v piatkovom zápase už s uzdraveným útočníkom Martinom Pospíšilom, ktorý nehral v generálke pre menšie zranenie v dolnej časti tela. Mimo je stále Miloš Kelemen, ktorý by mal zatiaľ pobudnúť na tribúne. 13. útočníkom by mal byť Viliam Čacho.

Naopak, jedným z top lídrov mužstva by mal byť útočník Juraj Slafkovský. Na mediálnom brífingu sa ešte vrátil k zápasu s USA a naznačil, čo treba v našom prejave zlepšiť.

„S chalanmi sa mi hralo dobre, tak ako vždy. Sú to dobrí chalani. Samozrejme, stále sú tam veci, čo môžeme zlepšiť, aj z mojej strany. Ja som tiež veľa pukov stratil, vymýšľal som somariny. Začína sa turnaj, tam už musíme byť pripravení na 100%. Treba viac strieľať na bránku, hlavne v poslednej tretine sme tak mali učiniť. Treba zlepšiť maličkosti, verím, že to do turnaja doladíme. S USA hráme znova už v pondelok, musí to byť z našej strany iný zápas,“ hovoril hráč s hviezdnym statusom.