fbpx

Ivan Korčok prezradil, koho podporí v eurovoľbách. Vláde adresoval výzvy

Reklama
Na snímke Ivan Korčok. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

Ivan Korčok dnes oznámil, že vo voľbách do Európskeho parlamentu podporí strany Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita, KDH a Demokrati. Vysvetlil to tým, že ide strany, ktoré mu aktívne pomáhali v jeho prezidentskej kandidatúre. Zároveň vyzval svojich podporovateľov, aby dali svoj hlas ženám.

K svojej politickej budúcnosti sa Korčok plánuje vyjadriť po eurovoľbách. V súvislosti s 20. výročím vstupu SR do EÚ pripomenul, že mierová časť európskeho projektu sa podarila.

Neúspešný prezidentský kandidát sa rozhodol, že stranám, ktoré ho v prezidentskej kampani aktívne podporovali, vysloví podporu aj on. “Ide o strany, ktoré bez ohľadu na rozdielne názory jasno v tom, kde Slovensko patrí a podľa toho komunikujú náš vzťah k EÚ. Rovnako chcem zvýrazniť môj postoj k ženám v politike v tomto politickom spektre. Cítim spoločenský dlh v tomto smere, ktorý sa ešte zvýšil tým,  že v prezidentských voľbách nekandidovala žiadna žena. Preto pri podpore strán som pripravený osobitne sa zasadiť za to, aby uspeli ženy na ich kandidátkach. Keďže v týchto voľbách môžeme odovzdať dva krúžky, primárne chcem osobne podporiť prvé dve ženy na kandidátkach týchto štyroch strán,” povedal Korčok.

Zdôraznil tiež význam volieb do Európskeho parlamentu. Podľa neho je to kľúčová inštitúcia Únie, kde sa spolu s členskými štátmi rodí legislatíva platná v celej EÚ. Preto nie je podľa neho jedno, kto bude zo Slovenska zvolený. Prízvukoval,  že je dôležité, či to budú ľudia, ktorým záleží na Slovensku, majú ambíciu zapájať sa do procesov a ovplyvňovať podobu európskej legislatívy.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie