fbpx

Slovensko čelí ďalšej žalobe z Európskej komisie. Týka sa neplnenia si povinností

Reklama
Na snímke minister životného prostredia SR Tomáš Taraba. Zdroj: FOTO TASR/Martin Baumann

Európska komisia (EK) žaluje Slovensko na Súdnom dvore Európskej únie (EÚ) v súvislosti s nesplnením si svojich povinností týkajúcich sa preskúmania, aktualizácie a oznamovania plánov manažmentu povodňového rizika z obdobia predchádzajúcej vlády.

Informoval o tom TASR na základe správy od odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR. Šéf rezortu Tomáš Taraba (nominant SNS) je v neustálom kontakte s inštitúciami EÚ s cieľom situáciu urýchlenie vyriešiť.

„Slovensko totiž malo zabezpečiť aktualizáciu plánov manažmentu povodňových rizík do 22. decembra 2021. Slovensko však plány manažmentu povodňových rizík neprijalo.Taktiež neboli preskúmané a aktualizované dokumenty potrebné ako podklady na prijatie plánov manažmentu povodňových rizík, teda mapy povodňového ohrozenia a mapy povodňových rizík,“ vysvetlil Taraba.

Dodal, že exminister životného prostredia Ján Budaj a bývalý štátny tajomník Michal Kiča zdecimovali štátny Slovenský vodohospodársky podnik, ktorý je zodpovedný za prehodnotenie a aktualizovanie plánov manažmentu povodňového rizika.

Súčasné vedenie MŽP podľa vlastných slov prijíma potrebné opatrenia, aby stabilizovalo činnosť a prevádzku SVP. Vodohospodári spoločne so Slovenskou agentúrou životného prostredia pripravili aktualizáciu plánu manažmentu povodňového rizika v čiastkových povodiach SR. Ide o strategický dokument, ktorý v súčasnosti prechádza procesom EIA. Finálne ho chcel rezort schváliť v priebehu najbližších mesiacov.

Ministerstvo doplnilo, že žaloba EK neobsahuje žiadne návrhy finančných sankcií. Európsky súdny dvor bude posudzovať iba splnenie povinnosti k lehote stanovenej v odôvodnenom stanovisku.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie