fbpx

Nehoda v obci Klenovec: Otec sa už k 2-ročnému synovi a žene nevráti. Z detailov tragédie behá mráz po chrbte

Reklama
Na snímke tragická dopravná nehoda v Klenovci. Zdroj: FACEBOOK/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Hrozná nehoda s tragickým koncom sa odohrala v nedeľu 28. apríla v okrese Rimavská Sobota. Mladý vodič BMW pri nej na mieste zomrel. Zanechal za sebou manželku a len dvojročného syna.

Nehoda sa stala v nedeľu 28. apríla v poobednajších hodinách. V obci Klenovec o 16-hodine vodič nezvládol riadenie. “Na začiatku obce v križovatke na ceste II/526 vozidlo továrenskej značky BMW GT 530d narazilo ľavou prednou časťou do odbáčajúceho vozidla Suzuki Ignis,” uviedla banskobystrická krajská polícia.

“V dôsledku nárazu vozidlo BMW zišlo mimo cestu vpravo v smere na Hnúšťu, pričom zachytilo tri stromy a následne narazilo do betónového stĺpa rozvodu elektrického napätia, ktorý zlomilo,” uvádza polícia detaily, ako sa nehoda stala. Svedkovia nehody zostali zdesení. “Videla som to. Bolo to hrozné,” napísala Majka.

Zasahoval aj vrtuľník

Pri nehode vyhasol ľudský život. “30-ročný vodič BMW zraneniam na mieste podľahol, jeho 23-ročný spolujazdec sa zranil ťažko a bol letecky transportovaný do nemocnice v Banskej Bystrici. 53-ročný vodič Suzuki a jeho spolujazdkyňa sa pri nehode nezranili,” uviedla ďalej polícia.

Pri nehode tragicky zomrel Vlado, otec dvojročného synčeka. “Neskutočne smutné. Veľká tragédia. Úprimnú sústrasť celej rodine. Bol to dobrý mladý chalan a najviac mi je ľúto jeho ženy a syna. Myslím na teba moja a posielam ti objatie. Drž sa. Je mi to neskutočne ľúto,” uviedla smutne komentujúca.

Škoda sa odhaduje na viac ako 20-tisíc eur

Vozidlá boli po nehode do značnej miery poškodené. “Škoda na vozidlách a betónovom stĺpe bola predbežne odhadnutá na viac ako 20.000,-eur,” uviedla polícia. Vozidlo BMW mal pritom vlastniť vodičov spolujazdec. “Auto vlastnil, bohužiaľ, spolujazdec. Nuž, do budúcna, nové auto sa v dedine netestuje,” uviedol Milan.

Podľa komentujúcich mladí muži zvykli po dedine jazdiť rýchlo. “Určite nešli 50. Oni chodili strašne rýchlo cez dedinu,” uviedla jedna z miestnych. Polícia príčinu nehody naďalej vyšetruje. “K nehode bol prizvaný znalec z odboru dopravy. Bližšie okolnosti nehody ako aj miera zavinenia sú predmetom jej vyšetrovania.”

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie