fbpx

Izraelčania zaútočili na tábor v Rafahu a Nusayrate, najmenej 20 Palestínčanov bolo zabitých

Reklama
Ilustračné foto. Palestínčania sledujú izraelský vojenský vrtuľník ako lieta počas vojenskej operácie nad mestom Chán Júnis, na juhu pásma Gazy 15. februára 2024. Izraelská armáda spustila v stredu útok na najväčšiu nemocnicu v meste Chán Júnis na juhu Pásma Gazy. Jej vojaci údajne strieľajú aj do lekárov, informuje TASR na základe správ televízií al-Džazíra a Sky News. Al-Džazíra uviedla, že izraelská armáda oblieha Násirovo zdravotnícke stredisko, ktoré sa zmenilo na vojnovú zónu. Zdroj: FOTO TASR/AP

Pri izraelskom útoku v pásme Gazy v utorok skoro ráno zahynulo najmenej 20 Palestínčanov. Štrnásť z nich zahynulo po zásahu domov v Rafahu a šesť ďalších podľahlo leteckým útokom v utečeneckom tábore Nusayrat v pásme Gazy.

Pri útoku v meste Rafah pri hraniciach s Egyptom zahynulo 14 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Ďalších šesť ľudí zahynulo pri leteckom útoku na dom v utečeneckom tábore Nusayrat v centre pásma Gazy. Agentúra Reuters uvádza, že zdravotnícki pracovníci v pásme Gazy, kde od októbra bojujú izraelská armáda a palestínske hnutie Hamas, ktoré Západ považuje za teroristickú organizáciu, proti sebe.

V utečeneckom tábore Dajr Balah v centre pásma Gazy sa zvuk výbuchov mieša s hromobitím a Palestínčania žijúci v stanoch trpia popri vojne aj dažďom, uvádza agentúra Reuters.

„Už nie sme schopní rozoznať zvuky hromu od bombardovania. Kedysi sme čakali na dážď a modlili sa k Bohu, ak sa oneskoril. Dnes sa modlíme, aby nepršalo. Vysídlení ľudia trpia dosť,“ povedal agentúre Reuters prostredníctvom textovej správy otec piatich detí z Dayr Balah.

Súčasný konflikt vyvolali teroristické útoky Hamasu a ďalších islamistických organizácií na juhu Izraela v októbri minulého roka, pri ktorých zahynulo približne 1 200 ľudí. Ďalších 250 ľudí uniesli ozbrojenci z Izraela do pásma Gazy, pričom približne polovica z nich je stále zadržiavaná.

Podľa údajov, ktoré v pondelok zverejnilo ministerstvo zdravotníctva, od začiatku vojny zomrelo v pásme Gazy ovládanom hnutím Hamas najmenej 31 726 Palestínčanov.

Biely dom potvrdil smrť tretieho muža Hamasu

Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan v pondelok potvrdil medializované správy, že pri izraelskom nálete prišiel o život významný predstaviteľ palestínskeho radikálneho hnutia Hamas Marwán Ísá.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie