fbpx

Pellegrini a Korčok v dueli: V ich debate nechýbali tvrdé slová

Reklama
Na snímke kandidáti na prezidenta Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Zdroj: FACEBOOK/Ivan Korčok, Peter Pellegrini

Dvaja najsilnejší prezidentskí kandidáti Peter Pellegrini a Ivan Korčok sa prvýkrát stretli v politickej predvolebnej debate, ktorú odvysielala televízia Markíza, a to len päť dní pred prvým kolom volieb a len dva dni pred začiatkom moratória.

Peter Pellegrini na úvod povedal, že nemá vedomosť, že by sa doteraz vyhýbal debate s Ivanom Korčokom. Ivan Korčok uviedol, že občania nemali možnosť, aby ich v dueli videli. Pellegrini však tvrdí, že dostal dve pozvánky do duelov s Korčokom, do Denníka N a SME, na ktoré si ľudia museli kupovať lístky. „By som sa hanbil, keby ľudia museli platiť, aby nás videli,“ povedal šéf Hlasu. Záležitosť už nechce riešiť ani Korčok.

„Suverénny politik má stáť na strane Slovenska, nie českej vlády,“ vyhlásil Pellegrini. Reagoval tak na aktuálne česko-slovenské vzťahy. Korčok uviedol, že to, čo robí koalícia, je hrubým porušením záujmov Slovensko a vláda škodí Slovensku. Podľa Korčoka je zodpovednosť za zhoršenie vzájomných vzťahov na strane Slovenska.

Podľa Korčoka sú so súhlasom vlády vyvážané zbrane na Ukrajinu. Pellegrini povedal, že Slovensko pomohlo Ukrajine, koľko sa dalo a viac sa ani nedá. Spojenci sa podľa Korčoka boja na stretnutiach hovoriť „veci“, lebo sa boja, že ich Slovensko posunie do Ruska. Pellegrini tvrdí, že chce zastaviť zabíjanie na Ukrajine. Slovákov nazval mierumilovným národom. Korčok reagoval tým, že vládni politici sa tvária ako mierotvorcovia, no pre mier nič neurobili. „Chcete mier a ešte ste žiadnu mierovú iniciatívu nepredložili,“ povedal.

Moderátor Michal Kovačič pripomenul Korčokovi, že slúžil viacerým premiérom. „Slúžil som Slovensku,“ tvrdí Korčok. Tiež pripomenul Korčokov obhajujúci postoj v kauze „Evka“, ktorá sa týkala predraženého slovenského predsedníctva v Rade EÚ.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie