fbpx

Jedovaté hady, vražedné kmene či ruské Údolie smrti: Toto sú nebezpečné miesta na Zemi, ktoré sú pre ľudí zakázané

Svet je obklopený rôznymi zaujímavými aj zakázanými miestami. Zdroj: National Geographic, Euronews

Na našej planéte existujú miesta, ktoré sú také nebezpečné alebo citlivé, že prístup na ne je prísne zakázaný. Tieto oblasti sú často obklopené tajomstvom a fascináciou, no zároveň predstavujú veľké riziko pre tých, ktorí by sa pokúsili na ne vstúpiť. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko z nich.

Ostrov Sentinel

Tento ostrov sa nachádza Bengálskom zálive a je domovom pred jedny z posledných neizolovaných kmeňov na svete – Sentinelských ostrovanov. Títo obyvatelia žijú úplne inak – nepoznajú moderné technológie a sú úplne izolovaní od modernej civilizácie. Ak by ste však chceli dosiahnuť akýkoľvek kontakt s týmito obyvateľmi, môže sa to skončiť aj fatálne, čiže smrťou. Územie spadá pod Indiu a práve indická vláda zakázala vstup na ostrov, aby ochránila domorodcov pred vonkajšími hrozbami a chorobami.

Indická antropologička Madhumala Chattopadhyay je prvou ženou, ktorá získala kontakt s domorodcami a priateľsky si vymenili banány a kokosy. Zdroj: National Geographic

Zóna 51

Vo svete veľmi známe a tajomné miesto, poznáte ho možno aj pod názvom Area 51. Je to prísne utajený vojenský objekt v Spojených štátoch amerických, konkrétne v Nevade, a je hlavne známy tým, že kolujú o ňom rôzne konšpiračné teórie. Dokonca sa hovorí o tom, že americká vláda skrýva dôkazy o UFO, čiže mimozemskom živote práve v tejto oblasti. Vstup do tejto oblasti je prísne zakázaný a okolie je monitorované bezpečnostnými silami. Ak by ste sa rozhodli vstúpiť cez hranicu objektu, čelíte náhlemu zadržaniu.

Čo sa skrýva vo vnútri areálu, je doteraz prísne chránené a tajomné. Zdroj: CNN

Černobyľská uzavretá zóna

Černobyľ pozná skoro každý. Po tragickej jadrovej havárii v roku 1986 sa oblasť okolo Černobyľu stala nebezpečnou zónou kvôli vysokej radiácii. Na mnohých ľuďoch zanechala aj doživotné následky a mnohí sa z tejto oblasti po katastrofe odsťahovali. Oblasť je však napriek vysokej až smrteľne nebezpečnej radiácii čiastočne otvorená pre turistov, prístup je obmedzený a bezpečnosť je prísne kontrolovaná.

Mesto zostalo po havárii spustošené a opustené. Zdroj: euronews.com

Ostrov Surtsey

Ostrov je jedným z najmladších na svete – vytvoril sa počas sopečnej erupcie v rokoch 1963 až 1967. Na ostrov je prístup zakázaný, pretože by sa mohol ekosystém narušiť pod vplyvom ľudského zásahu. Len vybraní vedci majú povolenie na vstup do tohto unikátneho miesta kvôli výskumom. Ostrov je chránený pre jeho nedotknuteľnosť.

Hadí ostrov (Ilha da Queimada Grande)

Ostrov, ktorý patrí Brazílii, je domovom jedného z najjedovatejších hadov na svete – zlatého kopíhlava. Okrem neho na ostrove žije množstvo jedovatých druhov hradov. Kvôli vysokému riziku smrti kvôli uštipnutiam je prístup naň prísne zakázaný. Jedine vedci so špeciálnym povolením môžu vstúpiť na ostrov.

Ostrov je mimoriadne nebezpečný a smrteľný. Zdroj: National Geographic

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie