fbpx

Johnson upozornil Trumpa na dôležitosť víťazstva Ukrajiny nad Ruskom

Reklama
Na snímke britský premiér Boris Johnson poèas summitu lídrov èlenských krajín NATO v anglickom Watforde 4. decembra 2019. FOTO TASR – Jakub Kotian *** Local Caption *** Ve¾ká Británia

Zdroj foto: TASR

Bývalý britský premiér Boris Johnson upozornil amerického exprezidenta Donalda Trumpa na dôležitosť víťazstva Ukrajiny nad Ruskom.

Johnson to podľa hovorcu uviedol počas štvrtkového stretnutia s Trumpom v USA, na ktorom rokovali o situácii na Ukrajine.

Trump sa nedávno odmietol vyjadriť v spojitosti s tým, či si želá, aby Ukrajina vo vojne zvíťazila, pripomína Sky News. Začiatkom mája vo vysielaní stanice CNN povedal, že neuvažuje v zmysle víťazstva či prehry.

„Rozmýšľam v zmysle, aby sa to urovnalo, aby sme prestali zabíjať všetkých tých ľudí,“ povedal. Na opakovanú otázku moderátorky relácie CNN dodal, že si želá, aby „všetci prestali zomierať“.

Trump by podľa vlastných slov takisto odmietol pokračovať vo vojenskej podpore Ukrajiny v prípade, ak by v roku 2024 vyhral voľby.

Republikán Trump sa usiluje o znovuzvolenie v budúcoročných prezidentských voľbách. Oficiálnu kandidatúru v súboji o nomináciu Republikánskej strany oznámil vlani v novembri.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie