fbpx

Lietadlu so 194 pasažiermi sa pri pristávaní otvoril núdzový východ

Reklama
KK15 Tegu - Lietadlo spoloènosti Asiana Airlines stojí, keï sa náhle otvorili jedny z núdzových východov lietadla na medzinárodnom letisku v juhokórejskom meste Tegu 26. mája 2023. Lietadlu juhokórejskej spoloènosti Asiana Airlines so 194 pasažiermi na palube sa v piatok tesne pred pristátím na letisku v meste Tegu otvoril núdzový východ. Po bezpeènom pristátí sa nieko¾ko cestujúcich sažovalo na dýchacie ažkosti, uviedli predstavitelia tamojšieho letiska. FOTO TASR/AP An Asiana Airlines plane is parked as one of the plane's doors suddenly opened at Daegu International Airport in Daegu, South Korea, Friday, May 26, 2023. A passenger opened a door on an Asiana Airlines flight that later landed safely at a South Korean airport Friday, airline and government officials said. (Yun Kwan-shick/Yonhap via AP)
Zdroj foto: TASR

Lietadlu juhokórejskej spoločnosti Asiana Airlines so 194 pasažiermi na palube sa v piatok tesne pred pristátím na letisku v meste Tegu otvoril núdzový východ. Po bezpečnom pristátí sa niekoľko cestujúcich sťažovalo na dýchacie ťažkosti, uviedli predstavitelia tamojšieho letiska.

Lietadlo Airbus A321 smerujúce z juhokórejského ostrova Čedžu pristálo na letisku v Tegu o 12.39 h miestneho času, vyplýva z údajov zverejnených na portáli FlightRadar.

Predstavitelia letiska uviedli, že nikto z pasažierov z lietadla nevypadol ani si neublížil, no niektorí vystrašení cestujúci sa sťažovali na dýchacie ťažkosti a boli prevezení do nemocnice. Ďalšie škody neboli hlásené.

Podľa predstaviteľa leteckej spoločnosti Asiana Airlines jeden z cestujúcich priznal, že sa dotkol páky slúžiacej na otvorenie núdzového východu. Pasažiera po pristátí zadržali.

Muž sediaci pri núdzovom východe mal dvere otvoriť, keď bolo lietadlo asi 250 metrov nad zemou. Všetci cestujúci sedeli v tom čase pripútaní na svojich miestach. Podľa svedkov sa mal podozrivý z lietadla pokúsiť vyskočiť. Motív jeho konania nie je známy a polícia túto záležitosť vyšetruje.

Úrady dodali, že ide o 33-ročného muža, ktorý cestoval sám. Podľa polície dychová skúška nepreukázala, že by bol pod vplyvom alkoholu, no bolo náročné s ním komunikovať.

V lietadla sa nachádzalo aj 48 žiakov základných a stredných škôl, ktorí cestovali na športové podujatie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie