fbpx

Majiteľka si odskočila na MANIKÚRU. Psíka nechala 4 hodiny na slnku v ZAPARKOVANOM aute

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FACEBOOK/Polícia SR - Bratislavský kraj, FREEPIK/wirestock

Bratislavskí policajti boli včera (7. júla) vyslaní krátko po 14.00 h na parkovisko nachádzajúce sa medzi nemocnicou Bory a nákupným centrom, kde sa v zmysle oznámenia mal nachádzať na slnku, v uzamknutom motorovom vozidle psík. Vďaka všímavosti a ohľaduplnosti okoloidúcich nedošlo k najhoršiemu. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Polícia hodnovernosť tohto oznámenia v krátkom čase preverila a potvrdila, že v zaparkovanom motorovom vozidle zn. BMW bez pootvorených okien a na priamom slnku sa nachádza pes – zlatý retríver, v zjavne zlom zdravotnom stave.

Prostredníctvom rozhlasu nákupného centra, ako aj nemocnice policajti dali vyhlásiť majiteľa vozidla, pričom k vozidlu následne prišla žena, ktorá uviedla, že psa nechala vo vozidle, zabudla na neho a išla na manikúru. Pes bol následne v zlom zdravotnom stave prevezený na veterinárnu polikliniku. Policajti uvedenú udalosť objasňujú ako priestupok podľa zákona o veterinárnej starostlivosti.

Kampaň „Nezabudni na mňa v aute“

V súvislosti s týmto prípadom pripomíname celoslovenskú preventívno-informačnú kampaň Polície Slovenskej republiky s názvom „Nezabudni na mňa v aute“. V rámci nej vodičom pripomíname nasledovné rady a odporúčania:

  • Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute sa môže riešiť v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností môže mať skutok aj trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat.
  • V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. Osoba môže navyše čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví či v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa.
  • Ak je to možné a situácia to dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad meno majiteľa vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade polícia odporúča zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde je okamžite ponúknutá rada a pomoc ako postupovať.
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie