fbpx

Máte zlý deň a nedarí sa vám? Toto sú tipy, ako ho zvládnete lepšie a ľahšie

Ilustračná fotografia (Zdroj: Unsplash/Steve Ding, Marianna Krzakiewicz)

Hovorí sa, že nie každý deň je nedeľa. To platí pre všetkých a jednoducho sa v bežnom živote stáva, že nie každý deň je príjemný, vydarený či úspešný.

Z postele ste vstali zlou nohou a navyše vás v práci čaká náročný projekt alebo porada. Možno ste sa pohádali so šéfkou alebo zabudli poslať dôležitú správu. Tie zlé, vyčerpávajúce a stresujúce dni v práci mávajú všetci. Dokonca omnoho častejšie, než by ste čakali. Môžu sa prihodiť kedykoľvek, a preto je dôležité byť pripravený. Portál karierainfo.zoznam.sk niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu podobný deň prežiť a zabránia tomu, aby sa ešte zhoršil.

Venujte si pár minút osamote. Ak máte v práci nanič deň, pomôcť vám môže zmena prostredia. Či už vás naštval prístup kolegu, rozpracovaný projekt alebo súkromná záležitosť, nájdite si chvíľku na prehodnotenie vášho postoja. Skúste ísť na krátku prechádzku, zmeniť vaše obvyklé pracovné miesto alebo odísť na pár minút niekam, kde budete sami.

Uvedomte si, že všetci robia chyby. V prípade že máte zlý deň, pretože ste niečo pokazili, netrápte sa pridlho. Minulosť je minulosť a jediné, čo môžete urobiť, je napraviť vaše chyby a posunúť sa vpred. Možno sa budete musieť porozprávať so svojím šéfom alebo ostatnými členmi tímu o tom, ako postupovať. Berte to ako príležitosť, buďte proaktívni a hľadajte riešenia.

Nebojte sa požiadať o pomoc. Ak nie ste vo svojej koži, nebojte sa priznať a požiadať o usmernenie alebo vysvetlenie. Je to úplne v poriadku a vaši kolegovia by pre vás mali mať pochopenie. Podobné dni zažíva snáď každý. Hlavne však nedovoľte, aby bola kvalita vašej práce ovplyvnená vašou náladou.

Pustite si relaxačnú hudbu. Ak máte povolené počúvať pri práci hudbu, pustite si skladby ktoré vám zlepšia náladu. Je vedecky dokázane že hudba pozitívne vplýva na náladu, pozornosť a kreativitu. Niektoré štúdie dokonca ukazujú, že hudba môže zmierniť pocity úzkosti a stresu.

Porozprávajte sa s niekým. Všetci by sme mali mať priateľa, ktorý nás povzbudzuje alebo počúva, keď máme zlú náladu. Skúste v práci osloviť kolegu a zdôverte sa mu. Môže vám poradiť čo robiť s danou situáciou alebo ako ju začať zlepšovať. Niekedy môže byť aj obyčajný rozhovor veľkou úľavou.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie