fbpx

Mnoho Slovákov má nárok na bezplatnú diaľničnú známku. Patríte tam aj vy?

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj, Pixabay

Tisíce Slovákov spĺňa podmienky pre bezplatnú diaľničnú známku a ani o tom nemusia vedieť. Ušetriť môžu desiatky eur ročne. Týka sa to držiteľov parkovacieho preukazu pre fyzickú osobu so zdravotným postihnutím (ZŤP) či ich zákonných zástupcov. 

“Od úhrady diaľničnej známky sú oslobodené vozidlá a jazdné súpravy, ktoré sú zaregistrované osobou, ktorá je držiteľom parkovacieho preukazu zdravotne ťažko postihnutého (ZŤP) v súlade s § 17 zákona č. 447/2008 Z. z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,” uvádza sa na stránke eznamka.sk

Stačí si vyplniť formulár, vďaka ktorému vám žiadosť schvália, ak podmienky spĺňate. Dokument je žiadosťou o oslobodenie od platenia úhrady za diaľnice či rýchlostné cesty.

Žiadatelia musia vozidlá oslobodené od úhrady nahlásiť u správnu výberu tejto úhrady. Kým je platný preukaz, dovtedy je platná aj registrácia.

Do zoznamu oslobodených vozidiel od platenia diaľničnej známky patria aj iné fyzické osoby. Celý zoznam nájdete TU.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie