fbpx

Mrazivý február je minulosťou. Na Slovensku pokračuje zamračené počasie

Reklama
Ilustračná snímka. Zdroj: FREEPIK/drobotdean

Meteorológovia informujú o mimoriadne teplom februári. V najbližších dňoch sa na tom nemá nič zmeniť. Na Slovensku dominuje oblačné počasie s občasnými zrážkami, ktoré bude pokračovať aj v ďalších dňoch.

Po zamračenom pondelku s prehánkami tu máme veľmi podobný utorok. Dnešné zrážky však budú o niečo výdatnejšie práve v severnej polovici nášho územia. Naďalej sa vyskytnú nadpriemerné teploty vysoko nad dlhodobý normál, informuje portál imeteo.sk.

Dnešné teploty vystúpia až na +13 stupňov Celzia, čo je vzhľadom na aktuálny dátum nadpriemer. V ranných hodinách rátajte aj s hmlou.

Zaujímavosťou je, že pred sto rokmi bola priemerná februárová teplota -10 stupňov Celzia, no v sezóne 2024 je priemer minimálne o 15 stupňov vyšší. Mrazy vo februári zďaleka nie sú také silné ako kedysi, čo má na svedomí nedostatok snehu, ktorý udržiaval vtedajšie februárové teploty, píšu tvnoviny.sk.

Objaví sa aj sneh

„Kto sa chce ísť lyžovať, by mal hľadať vyššie položené strediská alebo ísť do zahraničia. Stále tu je priestor, že môže nastať ochladenie začiatkom marca,“ uviedol klimatológ SHMÚ Pavol Faško.

Zrážky sa zmenia na snehové od nadmorskej výšky približne 1 000 m n. m. v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Lokality s výnimkou vysokých polôh so snehom počítať nemôžu. Naopak, v stredných a nižších polohách bude daždivo.

Podobný scenár počasia očakávajte aj ďalšie dni.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie