fbpx

Muž sa šiel kúpať spolu so svojím synom na Hornád. Z vody sa už nevynoril, vyhlásené je pátranie

Reklama
Na snímke záchranári pri pátracej akcií rieky Hornád. Zdroj: FACEBOOK/Dobrovoľná civilná ochrana - Košický kraj

Starší muž sa spoločne so svojím synom vybral k rieke Hornád, že sa osviežia. To, čo sa však stalo, nikto nečakal. Len o pár metrov ďalej sa totiž muž začal topiť a zmizol pod hladinou.

76-ročný muž z Košíc v piatok 5.7. 2024 spoločne si spoločne so svojím synom vypili a skočili do búrlivej vody Hornádu, aby sa osviežili. Oni vo sne by ich však nenapadlo, že pre jedného z nich to budú posledné chvíle v živote. Jozef sa podľa informácií portálu noviny.sk, začal po asi 200 metroch topiť a zmizol pod vodnou hladinou.

„Ihneď po prijatí oznámenia boli na miesto vyslaní príslušníci Policajného zboru spolu so psovodom so služobným psom, ktorí v spolupráci s hasičmi prehľadávali nielen blízke okolie, ale aj breh rieky,“ poznamenala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice Lenka Ivanová.

Do pátrania sa pridali aj dobrovoľníci a známi dvojice.  „Ako som počul, že sa stratil otec známych, neváhali sme a dali sme dokopy pátrací tím. Vyhlásili sme to v dedine a bola nad moje očakávanie – veľká účasť,“ poznamenal jeden z nich.

O pomoc požiadali aj susedov

Napriek obrovskej snahe záchranárov sa však muža nepodarilo nájsť. Polícia na člnoch prehľadávala brehy riek, spadnuté stromy, konáre a aj vodu až po maďarsko-slovenskú hranicu.„O pomoc pri hľadaní nezvestného muža sme požiadali aj maďarských kolegov, nakoľko sa v blízkosti nachádzajú hranice s Maďarskom,“ dodala pre portál Ivanová.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie