fbpx

Na Islande havaroval autobus s českými turistami. Piati z nich skončili na jednotke intenzívnej starostlivosti

Reklama
Snímka na miesto nehody. Zdroj: FACEBOOK/Lögreglan á Norðurlandi eystra

V piatok havaroval v islandskom meste Öxnadal autobus s 20 českými turistami a jedným českým sprievodcom a vodičom. Podľa cestovnej kancelárie Adventura, ktorá zájazd organizovala, trinásť z nich z miesta nehody previezol vrtuľník. Podľa miestnych médií sa piati zo zranených nachádzajú na jednotke intenzívnej starostlivosti, dvoch z nich uviedli zdravotníci do umelého spánku. Píše o tom portál idnes.cz.

„Môžem potvrdiť, že v piatok bolo v autobuse na Islande viac ako 20 českých občanov. Niektorí sú stále v starostlivosti miestnych nemocníc. Naša konzulka Zuzana Otčenášková je na mieste a niektorých z nich už v nemocnici navštívila,“ uviedla pre portál zástupkyňa hovorcu ministerstva zahraničných vecí Mariana Wernerová.

Zasahoval aj vrtuľník

Nehoda sa stala v piatok popoludní pred piatou hodinou miestneho času. „Niektorí klienti boli leteckou záchrannou službou prevezení do nemocnice v Reykjavíku alebo Akureyri. Islandský Červený kríž zriadil v Akureyri centrum pomoci pre ostatných účastníkov nehody a tí sa teraz presúvajú do Reykjavíku,“ povedal riaditeľ cestovnej kancelárie Petr Novotný.

Podľa islandských tlačových agentúr sa teraz vyšetruje, či boli všetci cestujúci pripútaní bezpečnostnými pásmi.

„Teraz sme v kontakte s rodinami zranených. Zabezpečili sme všetkých ostatných cestujúcich a v súčasnosti riešime ich návrat domov z výletu, ktorý sa v čase nehody končil,“ dodal. Niektorí ľahko zranení turisti už boli prepustení. Deväť ďalších turistov je na ceste do Českej republiky.

„Situáciu operatívne rieši krízový štáb CK Adventura v spolupráci s islandskou políciou a českým konzulátom. Sme tiež v kontakte s asistenčnou službou poisťovne Uniqa a príbuznými klientov v Českej republike,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku cestovnej kancelárie.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie