fbpx

FOTO: V obci Prievaly prívalové zrážky napáchali obrovské škody. Vyhlásený je 3. stupeň povodňovej aktivity

Reklama
Na snímke zaplavený športový areál FootBallGolf Park v Prievaloch. Zdroj: FACEBOOK/Footballgolf Park

V noci zo soboty na nedeľu sa prehnal silný lejak najmä severozápadom Slovenska, kde napáchal veľké škody v okolí Skalice aj Senice. V obci Prievaly je vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity. Informuje o tom obec na sociálnej sieti.

Silné búrky sa presúvali v sobotu vo večerných hodinách zo západu nad Slovensko. Priniesli intenzívne dažde počas celej noci, ktoré sa naplno prejavili najmä na západe a severozápade nášho územia, informuje o tom portál imeteo.sk.

Najviac zrážok spadlo na severozápade územia, kde bol ešte do nedele rána vydaný prvý stupeň výstrahy pred povodňami. V Holíči spadlo do rána 50,5 mm zrážok, v Skalici dokonca66,4 mm zrážok.

Vyhlásený 3. stupeň

Ranné hodiny ukázali, že spúšť narobila voda aj v obci Prievaly v okrese Senica. Za noc tam spadlo do 30 mm zrážok. Silná prietrž mračien sa nad obcou Prievaly prehnala v skorých ranných hodinách, o čom informovala obec na svojich sociálnych sieťach.

Spôsobila značné škody na majetku obce, občanov a VÚC. V obci bol vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. Voda zatopila cesty, pivnice, záhrady, dvory, rodinné domy a všade zostali nánosy blata.

Obec prosí občanov o pomoc pri čistiacich prácach a odpratávaním škôd. Zároveň pripomína, aby si so sebou priniesli vlastné lopaty a metly. Ide o úsek potoku Hlavina, v Záhumní a na hlavnej ceste.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie