fbpx

Na obľúbenom talianskom ostrove sa môžeš ubytovať ZADARMO. Musíš splniť len jednu podmienku

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: FB/The Monastery, Unsplash)

Nový lákavý program sa snaží premeniť drsný kút talianskeho ostrova na raj pre milovníkov prírody. Turistov tak chcú nalákať na ubytovanie zadarmo, má to však svoj háčik.

Taliansky ostrov Sardínia, známy svojimi nedotknutými plážami a dramatickými žulovými útesmi, je už dlho známy ako raj pre turistov. Ale ďaleko od mega jácht a trblietok v jeho očarujúcom letovisku Costa Smeralda zostáva veľká časť druhého najväčšieho ostrova v Stredozemnom mori drsnou, nedotknutou divočinou, ktorá čaká na preskúmanie.

Skupina turistov a bývalých baníkov teraz dúfa, že priláka dobrodruhov na zriedkavo navštevované juhozápadné pobrežie Sardínie tým, že im ponúkne bezplatné ubytovanie na 500 km dlhej úchvatnej banskej ceste Santa Barbara.

Táto 30-etapová trasa, pomenovaná podľa patrónky baníkov, vedie cez vysoké piesočné duny, bujné lesy, skalnaté útesy a takmer 150 opustených baní. Cestovatelia majú tiež veľa príležitostí spoznať miestnych Sardínčanov a vychutnať si slávnu gastronómiu ostrova.

„Pred cestou som o histórii tejto časti Sardínie nič nevedel,“ povedal Giorgio Pedulla, 26-ročný dátový analytik z Milána, ktorý v marci strávil na trase päť dní. „Na tejto túre sa vám naozaj podarí preniknúť do kultúry a života ľudí, ktorí tam žijú.“

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie