fbpx

Náhla smrť cestujúceho vo vlaku: Muža našli nehybne ležať v bezvedomí

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FACEBOOK/Polícia SR - Trnavský kraj

Smutná udalosť sa stala 2. apríla približne o polnoci v medzištátnom vlaku, ktorý smeroval z Humenného do Prahy. Na stanici v Liptovskom Mikuláši našli nehybne ležať muža.

Náhle zomrel

Cesta vlakom sa pre jedného cestujúceho stala osudnou. Vo vlaku, ktorý smeroval zo stanice z Humenného do Prahy náhle zomrel muž, ktorého našli nehybne ležať vo vlaku v bezvedomí. Ako sa portálu topky.sk, podarilo zistiť, muž sa na nevoľnosť sťažoval ešte predtým na stanici Kysak, kde mu vlakový personál privolal rýchlo zdravotnú pomoc.

„Lekár ho vyšetril, no prevoz do nemocnice odmietol a pokračoval vo svojej ceste vo vlaku,“ potvrdila Železničná spoločnosť Slovensko. O viac ako hodinu nato ho našli pred stanicou Štrba už bezvládne ležať v bezvedomí. Vlakový personál mu okamžite poskytoval prvú pomoc až do príchodu záchranky v Liptovskom Mikuláši. Privolané záchranné zložky mu už, žiaľ, nedokázali pomôcť.

„Lôžkový vozeň bol pre potreby policajného vyšetrovania vyradený v stanici Liptovský Mikuláš a po zdokumentovaní udalosti odstavený na dezinfekciu v stanici Vrútky. Vlaková doprava pre túto udalosť nebola prerušená. O cestujúcich sme sa postarali aj v tejto tragickej situácii. Vlak EN 442 fungoval ako za bežnej prevádzky a všetkým cestujúcim z lôžkového vozňa sme zabezpečili náhradné miesta v 1. triede vlaku Ex 622 TATRAN (Martin 4:47 – Bratislava hl. st. 7:33),“ informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko.

Vlak mohol opustiť stanicu v Liptovskom Mikuláši až o 4 ráno. Meškanie vlaku tak bolo 218 minút. „V dôsledku tejto mimoriadnej udalosti boli dva osobné vlaky v úseku Čadca – Skalité odrieknuté. Ostatné vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) neboli touto udalosťou výrazne zasiahnuté,“ dodala Železničná spoločnosť Slovensko.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie