fbpx

Ďalšia rana pre Slovensko. Zomrela rozhlasová moderátorka RTVS, mala 74 rokov

Reklama
Na snímke vpravo Ľuba Šajdová. Zdroj: Pixabay, RTVS

Vo veku 74 rokov zomrela dlhoročná redaktorka a moderátorka Literárnej redakcie Slovenského rozhlasu Ľuba Šajdová. Informuje o tom web RTVS. Šajdová donedávna moderovala Ars literu, bola aj knižnou autorkou literatúry faktu.

Moderátorka, scenáristka a rozhlasová redaktorka pripravila viacero rozhlasových relácií či knižných publikácií. V rokoch 2002 a 2004 získala v ankete poslucháčov o naj moderátora Slovenského rozhlasu dvakrát Krištáľový mikrofón.

V roku 2012 získala aj Cenu Slovenskej akadémie vied za celoživotné dielo v oblasti vedeckej žurnalistiky. Viacero cien získala aj v zahraničí. Rádio Slovensko si jej diela pripomenie vo vysielaní.

Ľuba Šajdová bola moderátorka, scenáristka a rozhlasová redaktorka. Narodila sa 30. januára 1950 a vyštudovala slovenský jazyk a estetiku.

Dlho bojovala s ťažkou chorobou, no s jej vášňou v moderovaní neprestala. Ešte donedávna ste ju mohli počuť v Rádiu Devín, kde moderovala Ars literu so slovenskými literátmi a umeleckými osobnosťami. Jej posledné vysielanie Ars litera bolo s herečkou a spisovateľkou Milkou Zimkovou.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie