fbpx

VIDEO: Úspešná akcia Konor: Drogami zásobovali Česko. Hrozí im až 18 rokov väzenia

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FACEBOOK/Městská policie Ostrava

Polícia z protidrogovej centrály v Česku stíha 14 ľudí kvôli dovážaniu drog zo Slovenska. Spoločne so slovenskými policajtmi zaistili takmer 100 kilogramov hašišu, päť kilogramov kokaínu, pervitín a ďalšie drogy, dokonca aj laboratórium pre výrobu drog, či nelegálne držané zbrane, autá a hotovosť.

Hlavným obvineným je cudzinec (pravdepodobne Slovák), ktorý dodával kokaín a pervitín na drogový trh v Prahe, Kráľovskom a Pardubickom kraji a prípravky s pseudoefedrínom aj do výrobní drog v Stredočeskom kraji. Informovala o tom v stredu česká polícia na webe.

Zadržali  14 ľudí

Medzi zadržanými je 11 Čechov a traja cudzinci (pravdepodobne Slováci). Členov organizovanej skupiny polícia obvinila za distribúciu liečiv s obsahom pseudoefedrínu, ďalej potom za predaj metamfetamínu (pervitínu) a kokaínu. „Dvanásť ľudí je vo väzbe, dvaja sú vyšetrovaní na slobode. Podľa závažnosti trestnej činnosti hrozia obvineným rôzne tresty, niektorým až 18 rokov väzenia,“ uviedla polícia.

Akcia Konor

Hlavným obvineným je cudzinec. Ďalší zadržaní sú podozriví z toho, že s dovezenými drogami ďalej obchodovali. Jeden cudzinec dodával výrobcovi pervitínu látky potrebné na výrobu, ďalší stíhaný pervitín vyrábal a dvaja Česi poskytovali na výrobu drog svoje nehnuteľnosti výmenou za vyrobené drogy.

Počas akcie s krycím názvom Konor zaistili policajti v Česku a na Slovensku drogy, prípravky s pseudoefedrínom, ktoré sa na výrobu drog využívajú, tri nelegálne držané ručné strelné zbrane, laboratórium pre výrobu drog, niekoľko áut a ďalej 405.500 Kč (v prepočte viac ako 16-tisíc eur) a 25.945 eur. Akcii predchádzalo 7-mesačné vyšetrovanie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie