fbpx

Bitka o majetok Michaela Jacksona: Najmladší syn už nechce byť Blanket a vedie spor s babičkou

Reklama
Najmladší syn Michaela Jacksona Blanket. Zdroj: Reprofoto/ The Mirror

Na rozdiel od svojich súrodencov Prince (27) a Paris (25) Jacksonovcov zmizol najmladší syn Michaela Jacksona Blanket (22) z verejného života. Už nechce, aby sa mu hovorilo Blanket a vedie spor so svojou babičkou Katherine (93) o otcovom dedičstve.

Najmladší syn zosnulého kráľa popu Michaela Jacksona už mal dosť toho, že vyzerá ako dievča a ešte sa aj čudne volá. Oficiálne meno najmladšieho syna slávneho speváka je Prince Michael II. Samotný Michael Jackson ale po jeho narodení uviedol, že mu bude hovoriť Blanket a nazýva ho tak celá rodina. Blanket totiž v preklade znamená prikrývka, preto si malý Jackson meno zmenil! Presvedčil preto babičku, aby sa na novej škole mohol predstaviť ako Bigi, informuje NY Post.

Kto je Blanket?

Svetovo najpamätnejší pohľad na dieťa známe ako Blanket Jackson bol podľa všetkých štandardov bizarný, ak neberieme do úvahy legendárne výstrednosti jeho otca.

19. novembra 2002 vyniesol Michael Jackson svojho vtedy 9-mesačného syna Blanketa na balkón ich apartmánu v hoteli Adlon v Berlíne a držal ho cez zábradlie, aby ho ukázal fanúšikom. Horda fotografov hľadala pohľad na tretie dieťa popovej ikony, no tvár mu zakrýval uterák.

Michael si možno hrdo predstavoval moment Levieho kráľa. Vzbudil vtedy pochybnosti o svojich rodičovských schopnostiach. Pár mesiacov potom sa navyše rozbehlo množstvo obvinení zo sexuálneho zneužívania detí.

Blanket aj jeho súrodenci mali odvtedy novinárov v pätách a museli sa skrývať. Na verejnosti sa objavovali zriedka a väčšinou v maskách alebo látkou zakrytou tvárou. Žili zatvorení na ranči Neverland, nechodili do školy, mali domácich učiteľov.

Po Jacksonovej smrti v roku 2009 sa jeho babičke podarilo sedemročného Blanketa uchrániť pred médiami a svoje súkromie si udržal aj v dospelosti. Teraz si necháva hovoriť Bigi a žil doposiaľ pokojným životom vo svojom sídle, kde podľa brata Princa prevažne sleduje filmy od Marvelu a číta komiksy. Filmy sú jeho vášňou od mala a brat vidí jeho budúcnosť práve vo filmovom priemysle. Vlani Bigi Jackson napísal a režíroval krátky film Rochelles.

Spor s babičkou

Blanket ročne dostáva 8 miliónov z otcovej pozostalosti a dostane ďalších 33 miliónov, ktoré mu budú vyplatené postupne v 30, 35 a 40 rokoch. Teraz má ale obavu, aby peniaze nerozhádzala jeho babička. Požiadal súd, aby jej nedovolil ďalej míňať v právnej bitke o predaj práv k Jacksonovej tvorbe.

Spoločnosť Sony kúpila práva na polovicu Jacksonovej tvorby za 600 miliónov dolárov. Catherine ani Bigi Jackson s predajom nesúhlasili. Keď súd ich sťažnosť zamietol, rozhodla sa Catherine odvolať. Bigi Jackson jej odvolanie nepodporil a chce jej zabrániť, aby utrácala pozostalosť za právnikov, ktorí už ju stáli státisíce dolárov.

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie