fbpx

NAKA obvinila exposlanca NR SR. Nové obvinenie pribudlo aj predsedovi Košického kraja

Reklama
Vľavo na snímke exposlanec Juraj Gyimesi (Aliancia), vpravo na snímke Rastislav Trnka. Zdroj: TASR/Michal Svítok, František Iván

Polícia z Národnej kriminálnej agentúry obvinila bývalého poslanca Juraja Gyimesiho (Aliancia) z machinácií pri verejnom obstarávaní. Obvinenie je spojené s jeho pôsobením na košickej župe a obstarávaním právnych služieb. Novému obvineniu čelí aj predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry dnes 19. marca informovali o nových obvineniach. „Siedmeho marca bolo vznesené obvinenie ďalším trom osobám – medzi nimi sú župan košického kraja, bývalý poslanec NSR – pre zločin machinácie pri verejnom obstarávaní,“ vyjadril sa prokurátor Ondrej Repa. Podľa jeho slov išlo o predražené zákazky na právne služby, informujú aktuality.sk.

Ako uvádza portál pluska.sk, bývalý poslanec NR SR Juraj Gyimesi sa vyjadril, že mu nebolo nič doručené. „Vôbec neviem, o čo sa jedná. Mne nič nebolo doručené. Ani si neviem predstaviť, z čoho by som mohol byť obvinený,“ povedal pre portál.

Gyimesi skonštatoval, že na úrade KSK pracoval krátko ako referent, takže nerozhodoval o tom, čo a za koľko sa bude obstarávať. Tvrdí, že našiel na webe kraja len jednu zákazku s nízkou hodnotou.

V rámci akcie Valentín 17. januára obvinila NAKA aj predsedu KSK Rastislava Trnku spolu s ďalšími štyrmi osobami z pokračovacieho zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Kauza sa týka obstarávania bezdotykových teplomerov a nákladných vozidiel na údržbu komunikácií. Spôsobená škoda mala byť zhruba 400-tisíc eur, píšu noviny.sk.

Trnka neuspel na generálnej prokuratúre so snahou zbaviť sa obvinenia cez paragraf 363. Prvý námestník generálnej prokuratúry Jozef Kandera nezistil v jeho prípade dôvod na zrušenie napadnutých rozhodnutí. Podľa slov polície je celá kauza už vo finále.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie