fbpx

Nemecká vláda chce zdvojnásobiť tempo obnovy diaľničných mostov

Reklama

Nevyhnutná rekonštrukcia približne 4000 diaľničných mostov v celom Nemecku je do konca tohto roka uskutočniteľná. Urýchlenie schvaľovacích postupov by umožnilo postupne zvýšiť počet renovácií zo súčasných 200 na asi 400 ročne, uviedol v stredu minister dopravy Volker Wissing. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Vládny návrh zákona, ktorý ešte musí schváliť parlament, predpokladá, že projekty v oblasti zrýchlenej obnovy diaľničnej infraštruktúry nebudú podliehať posudzovaniu vplyvov na životné prostredie.

Minister dopravy Wissing minulý týždeň informoval o tom, že väčšina týchto zámerov má podporu dotknutých spolkových krajín. Podľa jeho ministerstva ide celkovo o 145 diaľničných projektov s dôrazom na riešenie problémov s dopravnými zápchami a zdržaniami. Urýchliť sa má aj rozširovanie a modernizácia železničnej siete.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie