fbpx

Nitra: Čitateľský maratón v knižnici doplní aj príbeh v ukrajinskom jazyku

Reklama
Zdroj foto: nitraden.sk

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre sa zapojí do celoslovenského čitateľského maratónu s názvom Čítajme si 2023. Ako uviedli organizátori, podujatie sa bude v priestoroch knižnice konať od 22. do 26. mája.

Podujatie organizuje Linka detskej istoty, ktorá ním chce vzbudiť u detí väčší záujem o čítanie. „V Nitre obohatíme 14. ročník podujatia aj čítaním v ukrajinčine. Knižný príbeh v ukrajinskom jazyku si môžu záujemcovia vypočuť 26. mája o 16.00 h v úseku literatúry pre deti a mládež,“ informovala knižnica.

Projekt Čítajme si vznikol v roku 2008 s cieľom poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. „Čítanie patrí medzi aktivity, ktoré podporujú rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka, pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby. Dáva možnosť naberať množstvo informácií, inšpirácií, vedomostí, porozumieť pojmom,“ pripomenuli organizátori.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie