fbpx

Novým silovo-kondičným trénerom Vlhovej sa stal Andrea Nonnato

Reklama
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Zdroj: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bude mať nového silovo-kondičného trénera. Doterajšieho kouča Marca Portu nahradil iný Talian Andrea Nonnato.

40-ročný špecialista bol v uplynulých týždňoch priamo v Liptovskom Mikuláši a osobne pracoval s Vlhovou na jej čo najskoršom návrate späť do súťažného kolotoča. Počas šesťtýždňového tréningového cyklu sa spoločne zamerali na zlepšovanie fyzickej pripravenosti celkovej víťazky Svetového pohára 2020/21.

„Cítim sa super. V tíme som stretol samých skvelých ľudí, ktorí mi pomohli, aby som sa tu cítil ako doma. Postupom času spoločne pracujeme, aby boli naše vzťahy ešte lepšie,“ povedal Nonnati v rozhovore pre Sport Management Company (SMC).

V uplynulých rokoch pracoval predovšetkým vo futbalovom prostredí. V rokoch 2011 až 2018 bol šéf kondičnej a fyzickej zložky v rámci prípravy juniorských tímov v AC Padova, neskôr pracoval pre družstvo žien Hellasu Verona a od januára 2021 do júna 2022 bol v pozícii atletického a rehabilitačného odborníka v FC Janov, kde v minulosti pôsobil reprezentačný stredopoliar Juraj Kucka.

„Dá sa povedať, že som teraz urobil celkom veľký skok od futbalu k zjazdovému lyžovaniu. Pred rokom som sa na jednej konferencii v Anglicku zoznámil s Marcom Portom, kde sme si ľudsky aj profesionálne sadli. Zostali sme v kontakte a keď sa rozhodol, že pri tíme Petry Vlhovej končí, spomenul si na mňa. Som totiž nielen kondičný tréner, ale venujem sa aj rehabilitácii a detailnému procesu návratu športovcov do akcie po zranení,“ uviedol nový člen Niké Ski Team Petra Vlhová.

„Priznám sa, že som nad tým musel popremýšľať, pretože som si uvedomoval, že to bude pre mňa niečo nové. Zároveň som to však vnímal ako obrovskú výzvu, aj preto napokon bolo pre mňa ľahké povedať áno,“ priznal.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie