fbpx

NRSR: Poslanci začínajú stredajšie rokovanie návrhmi Š. Holého

Bratislava 10. mája (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR začínajú 6. rokovací deň aktuálnej schôdze sériou návrhov z dielne dočasne povereného podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina). Na programe je napríklad vládna novela zákona o technickej normalizácii či nový zákon o štátnych hmotných rezervách.

Reklama

Z návrhu novely vyplýva, že Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo (ÚNMS) SR by mal mať vytvorené podmienky na poverenie inej právnickej osoby vykonávaním činností slovenského národného normalizačného orgánu. V ostatných členských štátoch Európskej únie (EÚ) je podľa úradu štandardom, že technická normalizácia je oddelená od orgánu štátnej správy.

Aktuálne platný zákon o štátnych hmotných rezervách z roku 2012 už nevyhovuje súčasným podmienkam a potrebám na riešenie krízových stavov. Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR preto pripravila návrh nového zákona, ktorý by mal zjednodušiť procesy a okrem iného upravuje aj financovanie štátnych hmotných rezerv.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie