fbpx

Obrovská výzva pre majiteľa TV Markíza. Slovenské osobnosti bijú na poplach

Reklama
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Michal Svítok

Bývalí slovenskí politici a osobnosti spoločenského a kultúrneho života vyzvali v otvorenom liste majiteľa medzinárodnej a investičnej skupiny PPF, ktorá vlastní slovenskú televíziu Markíza, aby odolali tlaku slovenskej vlády a zachovali význam televízie.

Bývalí slovenskí politici a osobnosti spoločenského a kultúrneho života vyzvali v otvorenom liste českých vlastníkov najsledovanejšej slovenskej televízie Markíza, aby odolali tlaku slovenskej vlády a zachovali spoločenský význam televízie.

„Televíziu Markíza vlastná skupina PPF, ktorej vlastníkom je vaša rodina. Slovenská verejnosť a Markíza majú historicky špeciálny vzťah.“ Aj takéto slová obsahuje výzva slovenských osobností mieriacich k vedeniu finančnej skupiny PPF, ktorá vlastní televíziu Markíza. Markíza patrí prostredníctvom firmy CME do skupiny PPF rodiny zosnulého českého podnikateľa Petra Kellnera.

Urobili tak po informáciách slovenských médií, že v zákulisí Markízy, ktorá čelí bojkotu vládnej strany Smer-SD a premiéra Roberta Fica, zúri súboj o podobu spravodajstva. Slovenské ministerstvo kultúry pred týždňom zase pripravilo nový návrh zákona o verejnoprávnej televízii a rozhlase (RTVS), ktorý by podľa kritikov viedol k ovládnutiu stanice a jeho programu štátom.

Oslabenie spoločenskej úlohy

Podľa autorov výzvy cieľom skorších personálnych zmien v Markíze je oslabiť spoločenskú úlohu televízie, ktorá v najťažších chvíľach stála na Slovensku na strane demokracie, a urobiť zo stanice „bezpohlavnú bulvárnu televíziu“. V tejto súvislosti poukázali na výmenu dlhoročného šéfa spravodajstva Markízy, ktorého vlani nahradil český novinár Michal Kratochvíl.

Výzvu podľa jej autorov podpísali napríklad bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová, ďalej niekdajšia diplomatka a herečka Magda Vášáryová, exminister zahraničia Miroslav Wlachovský, bývalý slovenský veľvyslanec v Česku Peter Weiss či herečky Zuzana Krónerová, Táňa Pauhofová.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie