fbpx

Poľsko plánuje čoskoro spustiť ponorkový program

Reklama
Zdroj foto: Pexels

Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak v stredu vyhlásil, že Poľsko plánuje v roku 2023 spustiť svoj ponorkový program.

Poľsko od vlaňajšej ruskej invázie na Ukrajinu navýšilo svoje obranné výdavky. Vláda sa tiež zaviazala k tomu, že sa zdvojnásobí počet príslušníkov armády a v roku 2023 pôjdu až štyri percentá hrubého domáceho produktu (HDP) na obranu.

„Začíname so spúšťaním programu Orka (Kosatka). Tento rok plánujeme odštartovať proces nákupu nových ponoriek a transferu všetkých potrebných technológií,“ spresnil Blaszczak.

Dodal, že by malo ísť o také ponorky, ktoré budú schopné nepozorovane a veľmi rýchlo sa presúvať a tiež zostávať dlhší čas po vodou, aby mohli absolvovať dlhšie misie. Mali by byť vybavené torpédami a riadenými podmorskými strelami. Bližšie informácie o počte ponoriek a ich vybavení zverejní poľské ministerstvo obrany v najbližších dňoch.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie