fbpx

Porota vyhlásila víťazov výtvarnej súťaže Vojaci očami detí 2023

Reklama
Zdroj foto: MOSR

V poradí 22. ročník výtvarnej súťaže rezortu obrany pre žiakov základných škôl s názvom „Vojaci očami detí“ pozná svojich víťazov. Porota zložená z výtvarníkov ako Katarína Böhmová, Martin Kellenberger a František Guldan, zamestnancov rezortu a profesionálnych vojakov hodnotila celkovo 2 338 súťažných prác, čo je tretí najvyšší počet v histórii súťaže. Z toho 1 706 obrázkov súťažilo v kategórii mladší žiaci a 632 v kategórii starší žiaci.

V kategórii mladší žiaci zvíťazila práca Amélie Peťkovskej zo ZŠ s MŠ Veľká Hradná. Druhé miesto v tejto kategórii získal Peter Kramár zo ZUŠ Nemšová a na treťom mieste sa umiestnila práca Laury Psotkovej zo ZŠ Kriváň.

Hlavnú cenu v kategórii starších žiakov porota udelila Karolíne Schmögnerovej zo ZŠ Komenského v Smižanoch. Na druhom mieste sa umiestnila Nikola Myšlenská zo ZŠ Valaliky a tretiu cenu získala práca Liliany Ďuricovej zo ZŠ Kriván.

Víťazi v obidvoch kategóriách získavajú diplomy, suveníry a finančné prémie. Redakcia mesačníka Obrana z ocenených diel a prác, ktoré sa prebojovali do finále, pripraví výstavu. Ako sa už stalo tradíciou, obrázky si budú môcť od júna pozrieť záujemcovia vo viacerých slovenských mestách.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie