fbpx

Pozri si výstrahu na nedeľu. Daj si pozor na VIETOR a BÚRKY.

Reklama
Výstrahy na nedeľu. Zdroj: Reprofoto/Shmu.sk

V niektorých oblastiach Slovenska sa počas nadchádzajúcej nedele (7. 7.) priprav na búrky a vysoké teploty. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého stupňa. Informoval o tom na svojom webe. 

Búrky môžeš očakávať v okresoch Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Námestovo, Čadca a Žilina. Výstrahy budú platiť v nedeľu od 6.00 h do 18.00 h. Môžu byť  sprevádzané nárazmi vetra až do 85 km/h, krúpami a intenzívnymi lejakmi s intenzitou zrážok do 30 mm za polhodinu.

Teploty sa na väčšine územia Košického kraja dostanú až na 33 stupňov Celzia, s výnimkou okresov Spišská Nová Ves, Rožňava a Gelnica. Výstrahy platia aj v okresoch Humenné a Vranov nad Topľou. Výstraha pred vysokými teplotami platí od 14.00 h do 18.00 h.

Výstrahy na nedeľu. Zdroj: Reprofoto/Shmu.sk

Pred nedeľnými búrkami by mohol v sobotu do 20.00 h niektoré oblasti západného Slovenska ovplyvniť silnejší vietor. Do nedeľného rána zostáva aktívna výstraha pred vetrom na horách severného Slovenska.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie