fbpx

Pri razii izraelskej armády zahynuli traja Palestínčania

Reklama
WA 51 Chán Júnis - Palestínèania prezerajú trosky domu vojenského velite¾a palestínskeho Islamského džihádu Alího Ghálího, ktorý prišiel o život spolu s bratom a ïalšou osobou pri nálete izraelskej armády na palestínske pásmo Gazy vo štvrtok 11. mája 2023. FOTO TASR/AP Palestinians inspect the rubble of the home of Ali Ghali, a senior Islamic Jihad commander, after it was struck by an Israeli airstrike in Khan Younis, southern Gaza Strip, Thursday, May 11, 2023. Early on Thursday, the Israeli military killed Ghali, said to be in charge of the group's rocket force, when it struck his home as part of strikes against the Islamic Jihad militant group. (AP Photo/Fatima Shbair) *** Local Caption *** Vojenský velite¾ palestínskeho Islamského džihádu Alí Ghálí
Zdroj foto: TASR

Traja palestínski ozbrojenci prišli v noci na pondelok o život počas razie izraelskej armády na okupovanom západnom brehu Jordánu, uviedli palestínske zdroje.

Palestínske ministerstvo zdravotníctva spresnilo, že o život prišli traja muži vo veku 24,30 a 32 rokov. Zranenia utrpelo ďalších šesť ľudí, pričom stav jedného z nich je vážny.

Izraelská armáda svoj zásah v palestínskom utečeneckom tábore Balata, ktorý sa nachádza na predmestí Nábulusu, bezprostredne nekomentovala.

Bezpečnostná situácia v Izraeli a na palestínskych územiach je už dlhšiu dobu napätá, konštatuje DPA. Na Západnom brehu opakovane dochádza k potýčkam medzi Palestínčanmi a izraelskou armádou.

Izrael tam vykonáva zvýšený počet razí od série útokov na Izraelčanov, ktorá sa začala pred viac než rokom. Od začiatku tohto roka zahynulo v dôsledku izraelsko-palestínskeho konfliktu už najmenej 153 Palestínčanov, 20 Izraelčanov, jeden Ukrajinec a Jeden Talian, uvádza sa v bilancii AFP zostavenej z oficiálnych zdrojov oboch strán.

Izrael počas tzv. šesťdňovej vojny v roku 1967 obsadil okrem iného aj Západný breh a východný Jeruzalem. Palestínčania si však na tieto územia nárokujú ako na súčasti ich budúceho štátu – s východným Jeruzalemom ako jeho hlavným mestom.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie