fbpx

Rezort spravodlivosti navrhne do PVV stabilizáciu ľudských zdrojov

Reklama
Na snímke prvé rokovanie vlády SR odborníkov v Bratislave 17. mája 2023. Z¾ava vedúci Úradu vlády (ÚV) SR Július Jakab, minister vnútra SR Ivan Šimko, minister hospodárstva SR Peter Dovhun, minister zahranièných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Wlachovský, minister zdravotníctva SR Michal Palkoviè, minister obrany SR Martin Sklenár, minister životného prostredia SR Milan Chrenko, minister financií SR Michal Horváth, predseda vlády SR odborníkov ¼udovít Ódor, podpredsedníèka vlády SR odborníkov Lívia Vašáková, ministerka kultúry SR Silvia Hroncová, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jozef Bíreš, minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter Balík, ministerka spravodlivosti SR Jana Dubovcová, minister vnútra SR Ivan Šimko, ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR Soòa Gaborèáková a minister dopravy a výstavby SR Pavol Lanèariè. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Zdroj foto: TASR

Ministerstvo spravodlivosti navrhne do programového vyhlásenia vlády (PVV) stabilizáciu ľudských zdrojov. Je to najväčší a dlhotrvajúci problém. Ďalej to bude implementácia plánu obnovy a zodpovedná príprava rozpočtu na budúci rok a na nasledujúce dva roky. Po stretnutí s premiérom Ľudovítom Ódorom o tom informovala šéfka rezortu spravodlivosti Jana Dubovcová.

Podpredsedníčka vlády pre plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Lívia Vašáková pripomenula, že rezort implementoval v rámci plánu obnovy kľúčovú reformu – súdnu mapu. Na to podľa nej nadväzuje investícia do súdnych budov, ktorá prinesie lepšie podmienky pre sudcov a iných pracovníkov a bude šetriť prevádzkové náklady.

„Treba zefektívniť prípravy na to, aby sa táto masívna kapitálová investícia, ktorá má ísť do slovenských súdov, podarila,“ poznamenala Vašáková. Dubovcová sa s Vašákovou dohodla aj na ďalšej budúcej spolupráci.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie