fbpx

Ruska po pôrode zistila, že je vydatá za neznámeho Egypťana

Reklama
Dvadsaťštyriročná žena z Petrohradu nemohla uveriť svojim ušiam, keď na matrike zistila, že je vydatá za Egypťana. Zdroj: Freepik

Dvadsaťštyriročná žena z Petrohradu nemohla uveriť svojim ušiam, keď na matrike zistila, že je vydatá za Egypťana. Ukázalo sa, že príčinou bola nedbalosť pri strate cestovného pasu pred pár rokmi.

Mladá Ruska z Petrohradu, ktorej meno úrady ani médiá neuvádzajú, stratila v roku 2021 cestovný pas. Nahlásila to síce úradom, ale o nový doklad už nepožiadala. Odvtedy nikam do zahraničia necestovala a v najbližšom čase to asi ani neplánovala.

Veci sa však začali komplikovať v okamihu, keď porodila a na matriku si prišla vyzdvihnúť rodný list svojho dieťaťa. Tam jej totiž povedali, že pri tom musí byť prítomný aj manžel, konkrétne teda Mustafa Mohamed Mustafa Ahmed, muž pôvodom z Egypta, informoval server Northern African News.

Žena nikoho takého vôbec nepoznala, ale úrady ho už od januára roku 2022 viedli ako jej manžela. Nie je zrejmé, či Mustafa pas našiel, alebo sa k nemu nejakým spôsobom dostal na čiernom trhu, ale s jeho pomocou sa mu podarilo dosiahnuť úradný zápis sobáša s jeho bývalou držiteľkou.

Na základe toho potom na ruskom imigračnom úrade podal žiadosť o povolenie na dočasný pobyt v Rusku, pričom v odôvodnení uviedol, že chce do krajiny prísť za svojou manželkou.

Podvedená žena podala sťažnosť na súd, ktorý jej vyhovel a sobáš zrušil. Prípad však vyvolal množstvo otázok ohľadom bezpečnostných a overovacích mechanizmov v rámci ruských úradov. Northern African News k tomu dodávajú, že Rusko už od vlaňajška zavádza zjednodušený systém procedúr potrebných na vstup a pobyt v krajine, ktorý by mal byť plne implementovaný v priebehu roku 2025.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie