fbpx

Účty Slovákov môžu byť ohrozené. Hackeri odhalili 10 miliárd hesiel

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Unsplash/Jason Dent, Towfiqu barbhuiya

Kyberbezpečnosť sa dnes stáva čoraz dôležitejšou témou, najmä s narastajúcim počtom online zariadení. Nedávno sme zažili najväčší únik hesiel v histórii, ktorý ohrozuje účty miliónov ľudí. Ako informuje portál Cybernews, hackeri zverejnili takmer desať miliárd unikátnych hesiel, čo predstavuje vážne riziko pre používateľov, píše Start It Up

Detaily o úniku

Výskumníci z Cybernews upozornili na únik 9 948 575 739 hesiel v súbore nazvanom rockyou2024.txt, ktorý bol 4. júla zverejnený na fóre používateľom s menom ObamaCare. Tento účet existuje od mája a už predtým zdieľal rôzne citlivé údaje vrátane databázy zamestnancov právnickej firmy, informácií z online kasína a študentských prihlášok.

Potenciálne dôsledky

Zo zistení Cybernews vyplýva, že zoznam hesiel obsahuje údaje z rôznych starších aj novších únikov. Tento fakt výrazne zvyšuje riziko útokov na účty jednotlivcov a firiem. Podobne ako RockYou2021, ktorý obsahoval 8,4 miliardy hesiel, nový súbor RockYou2024 obsahuje staré aj nové heslá.

Odborníci varujú, že útočníci by mohli tento zoznam použiť na hrubé útoky s cieľom získať neoprávnený prístup k online účtom. „Zneužitie súboru RockYou2024 by mohlo viesť k masovým útokom na účty používateľov,“ uvádza tím Cybernews.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie