fbpx

Rusko nemá dostatok munície a vojakov na veľkú ofenzívu, tvrdí predstaviteľ NATO

Reklama
Ilustračný obrázok. Zdroj: TASR/AP

Rusko nemá dostatok munície a vojakov na začatie veľkej ofenzívy na Ukrajine a musí si zabezpečiť významné dodávky munície z iných krajín, uviedol v utorok nemenovaný vysokopostavený predstaviteľ NATO. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters.

Predstaviteľ pod podmienkou zachovania anonymity uviedol, že ruský prezident Vladimir Putin vedie v Európe tajnú kampaň zameranú na atentáty, sabotáže a podpaľačstvo s cieľom podkopať podporu verejnosti Ukrajine. „Sme svedkami veľmi vysokých ruských strát… Vidíme, že ukrajinská obrana sa výrazne zlepšila,“ povedal predstaviteľ NATO. Podľa jeho odhadov bude Rusko schopné udržať svoju vojnovú ekonomiku ešte tri až štyri roky.

Ukrajinské jednotky na fronte najmä na východe už niekoľko mesiacov ustupujú, pričom ruská armáda udržiava silný ofenzívny tlak, pripomína Reuters. Podľa nemenovaného predstaviteľa potrvá nejaký čas, kým Ukrajina zhromaždí muníciu a personál, ktoré potrebuje na nové rozsiahle útočné operácie. „Vidíme, že sa každým dňom zlepšujú,“ dodal. Ruský prezident si podľa predstaviteľa NATO stále myslí, že čas je na jeho strane a je ochotný znášať „skutočne ohromujúce počty vojenských obetí“. Rusko podľa neho mesačne naberá približne 30.000 vojakov, čo mu umožňuje znášať veľké straty na bojisku. Spomenul aj to, že Čína podľa neho naďalej poskytuje Rusku dôležité komponenty pre bezpilotné lietadlá či rakety.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie