fbpx

Rusko ODMIETA účasť na druhom mierovom samite o Ukrajine

Reklama
Naľavo Vladimír Putin, napravo ukrajinská vlajka, ilustračné foto. Zdroj: TASR/AP

Moskva oznámila, že sa nezúčastní na druhom medzinárodnom stretnutí zameranom na mierové riešenie vojny na Ukrajine. Podľa ruského ministerstva zahraničných vecí bude samit presadzovať iba ukrajinské iniciatívy. Informuje agentúra TASR na základe informácií od DPA.

Ruský postoj

Námestník ruského ministra zahraničných vecí, Michail Galužin, uviedol, že stretnutie by sa zameralo len na návrhy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ostatné mierové iniciatívy by boli podľa neho ignorované. Pre Rusko sú takéto ultimáta neprijateľné a na samite sa nezúčastní.

Galužin pre štátnu agentúru RIA Novosti povedal, že prvý samit vo Švajčiarsku bol neúspešný. Zúčastnilo sa ho viac ako 90 krajín, ale Rusko a jeho spojenec Čína ho ignorovali. Niektorí z hlavných účastníkov nepodpísali komuniké vyzývajúce na mierové rokovania a podporujúce územnú celistvosť Ukrajiny. Podľa The Moscow Times Galužin obvinil Kyjev z ignorovania iných iniciatív na riešenie ukrajinskej krízy a predpovedal, že nadchádzajúce podujatie bude ďalším prejavom podvodu.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie