fbpx

Rusko opäť útočilo dronmi na Kyjev, žiaden nezasiahol svoj cieľ

Reklama
Ilustračná foto. Zdroj: X/ZelenskyyUa
Zdroj foto: twitter/ZelenskyyUa

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil vo štvrtok Rusko z terorizovania Ukrajincov po tom, čo ukrajinská armáda oznámila, že zostrelila až 36 útočných dronov iránskej výroby, ktorými Moskva v noci zaútočila na ukrajinské územie vrátane metropoly Kyjev.

„Nepriateľ pokračoval v terorizovaní Ukrajiny odpálením 36 šáhidov. Žiaden z nich nezasiahol svoj ciel,“ uviedol Zelenskyj na sociálnych sieťach. Vedenie ukrajinskej armády predtým uviedlo, že kyjevská protivzdušná obrana počas trojhodinového útoku, ku ktorému došlo v noci na štvrtok, zlikvidovala všetky útočiace drony.

Šéf kyjevskej vojenskej správy Serhij Popko na platforme Telegram potvrdil, že Rusko „opätovne zaútočilo na Kyjev zo vzduchu“ a útok bol „masívny“. Od začiatku tohto mesiaca išlo už o dvanásty útok dronmi na ukrajinské hlavné mesto. Sirény leteckého poplachu zneli aj v mestách Charkov a Černivci, píše The Guardian.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie