fbpx

Rusko tvrdí, že počas ostreľovania Kyjeva dostal zásah aj systém Patriot

Reklama

Zdroj foto: wikipedia.org

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že počas útokov na Kyjev v noci na utorok bol zasiahnutý aj raketový systém zem-vzduch americkej výroby Patriot. Zásah bol vykonaný vysoko presným hypersonickým raketovým systémom Kinžal, konkretizoval ruský rezort obrany podľa britskej stanice BBC.

Ukrajinská armáda používa systémy protivzdušnej obrany Patriot okrem iného už aj na zostreľovanie rakiet Kinžal. Predtým sa Patriot používal proti konvenčným balistickým strelám, pričom jeho schopnosť zostreliť hypersonické rakety bola vnímaná skôr ako čisto teoretická.

Začiatkom mája však Ukrajina uviedla, že to bol práve systém Patriot, ktorý zostrelil údajne nezničiteľnú ruskú hypersonickú raketu Kinžal. Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj informoval, že Rusko pri útoku na Ukrajinu, ktorý podniklo v noci na utorok, použilo 18 rakiet rôznych typov — medzi nimi šesť hypersonických rakiet Ch-47M2 Kinžal. Zalužnyj tiež tvrdí, že všetkých 18 rakiet bolo zničených silami a prostriedkami ukrajinskej protivzdušnej obrany.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie