fbpx

Samosprávy mali za minulý rok stratu v hospodárení 250 miliónov eur

Reklama
Do mimoparlamentnej strany Hlas-SD vstupuje Michal Kaliòák, pôsobi v nej bude ako expert na samosprávy. Kaliòák doteraz zastával post ústredného riadite¾a kancelárie a hovorcu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), v tejto funkcii konèí ku koncu marca. Jeho vstup do Hlasu-SD oznámil v piatok v Banskej Bystrici na regionálnom kongrese strany jej predseda Peter Pellegrini. Na snímke Michal Kaliòák na kongrese strany Hlas-SD 17. marca 2023 v Banskej Bystrici. FOTO TASR - LukᚠMužla *** Local Caption *** easyfoto
Zdroj foto: TASR

Slovenské samosprávy zaznamenali za minulý kalendárny rok čistú stratu v hospodárení v sume 250 miliónov eur. Uviedol to v piatok na tlačovej konferencii v Liptovskom Mikuláši expert strany Hlas-SD pre samosprávy Michal Kaliňák. Podotkol, že ide o dôsledok devastačných rozhodnutí expremiérov Eduarda Hegera a Igora Matoviča.

„Heger v tandeme s Matovičom dostal k ekonomickej priepasti mestá, obce i samosprávne kraje. Ani raz, keď bolo treba, nedal záchranné koleso,“ skonštatoval Kaliňák. Reagoval tak na štvrtkovú (25. 5.) výzvu Hegera a Demokratov adresovanú predsedovi vlády odborníkov Ľudovítovi Ódorovi na pomoc samosprávam.

Samosprávy boli podľa Kaliňáka nútené na bežný chod a prevádzku míňať vlastné úspory. „A to až tým spôsobom, že z vlastných peňazí museli dať takýto veľký balík, aby dosponzorovali štát. Ak sa tento rok nič nezmení, tak sú nastavené také kompenzácie a výpadky na príjmoch, ktoré môžu spôsobiť, že na konci roka budú samosprávy v mínuse až 320 miliónov eur,“ upozornil.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie