fbpx

Šialené muky: Češka, ktorú hurikán pripravil o tri prsty, mala zaplatiť tisícky eur. Nakoniec jej pomohli

Reklama
Terezu, ktorú hurikán Beryl pripravil o tri prsty, prepustili v utorok dopoludnia z nemocnice. Zdroj: Reprofoto/tn.cz

Keď Terezu Machařovú pripravil hurikán Beryl o tri prsty, zovrel ju strach. Okrem neopísateľnej bolesti, ktorú prežívala, kým ju v mexickej nemocnici vôbec ošetrili, sa bála, že ich lekárska starostlivosť v zahraničí privedie na mizinu. Poisťovňa s nimi vraj takmer nekomunikovala, a preto im príbuzní poslali vyše 150-tisíc korún (približne 5900 eur), ktoré mali zaplatiť. Náhle sa ako zázrakom všetko vyriešilo. O udalosti sme informovali aj v článku na istream.sk. Než ju ošetrili, trpela 12 hodín v bolestiach. 

Terezu Machařovú, ktorú hurikán Beryl pripravil o tri prsty, prepustili v utorok dopoludnia z nemocnice, až do poslednej chvíle ju však zvieral strach. Nikto im nedokázal povedať, či zdravotnícku starostlivosť v Mexiku s manželom budú musieť hradiť sami. Informuje portál tn.cz.

„Dnes nás prepúšťajú z nemocnice. Všetko budeme platiť, poisťovňa sa nevyjadrila,“ zverila sa v utorok ráno Tereza TN.cz.

Bála sa, že zaplatí bezmála 160 tisíc korún (približne 6300 eur).

„V pondelok to bolo sedem tisíc dolárov,“ doplnila. Jej manžel medzitým odišiel na nemocničnú kasu.

„Teraz nám akurát prišli peniaze od rodiny, takže manžel šiel dole  to  na tú ich kasu zaplatiť. O chvíľu príde a zistíme, akú konečnú čiastku sme dlžní. Dnes o 8:40 (16:40 českého času) nám letí lietadlo späť do Čiech , kde sa nechám ošetriť,“  vysvetlila zranená Češka.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie