fbpx

Smer tesne vedie pred PS. Na hranici sa ocitlo viacero strán (prieskum)

Reklama
Snímka z tlačovej konferencie. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Smer by vo voľbách zvíťazil, no o zložení vlády by sa rozhodovalo na opačnom konci rebríčka. Na hranici zvoliteľnosti sa ocitlo viacero strán.

Smer tesne vedie volebné preferencie, na chrbát mu dýcha Progresívne Slovensko (PS) s odstupom jedného percenta. Tretie miesto si s prehľadom udržuje Hlas s viac ako 16 percentami. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu JOJ 24. Prieskum sa realizoval od 9. do 16. apríla na vzorke 1000 respondentov.

Do parlamentu by sa dostalo aj opozičné KDH (7,9%) a SaS (6,5%) a aj najmenšia koaličná strana SNS (5,1%), ktorá by len tesne preliezla volebné kvórum.

Zaujímavá situácia je pri hnutí Slovensko. Ak by opäť kandidovalo v koalícii, tak by sa do parlamentu nedostalo, no problém so zvolením už má aj ako samostatná strana. Prieskum mu totiž nameral preferencie len na úrovni 5,2 percenta.

Tesne pod hranicou

Veľmi tesne pod hranicou zvoliteľnosti sa ocitla Republika a Maďarská aliancia, s väčším odstupom sa umiestnili Demokrati. Nad dve percentá by sa dostalo už len hnutie Sme rodina.

Z pohľadu mandátov by Smer mal 41 kresiel, PS 39, Hlas 32, KDH 15, SaS 13 a SNS 10. Súčasná koalícia by tak mala k dispozícii 83 poslancov, teda pohodlnú väčšinu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie