fbpx

Smrtiaci požiar internátu mohol založiť podpaľač

Reklama
WA 12 Mahdia - Na snímke stredoškolský internát, v ktorom vypupol požiar v meste Mahdia, v strednej èasti Guyany, južne od metropoly Georgetown v pondelok 22. mája 2023. Požiar internátu si vyžiadal najmenej 20 životov. Školu, v internáte ktorej vypukol požiar, navštevujú deti vo veku od 12 do 18 rokov, píše AP s odvolaním sa vyjadrenia guyanského národného bezpeènostného poradcu Geralda Gouveia. FOTO TASR/AP In this photo provided by Guyana's Department of Public Information, the dormitory of a secondary school is burned in Mahdia, Guyana, Monday, May 22, 2023. A nighttime fire raced through the dormitory early Monday, killing at least 20 students and injuring several others, authorities said. (Guyana's Department of Public Information via AP Photo) *** Local Caption *** materiálne škody trosky
Zdroj foto: TASR

Požiar v stredoškolskom dievčenskom internáte v strednej časti Guyany, ktorý si vyžiadal najmenej 19 obetí, mohol byť dielom podpaľača. Oznámila to miestna polícia.

Požiar vypukol v noci na pondelok v budove, v ktorej bývali dievčatá vo veku 11 – 12 a 16 – 17 rokov. Podľa guyanského policajného komisára Cliftona Hickena predbežné vyšetrovanie naznačuje, že požiar bol založený „so zlým úmyslom“. Komisár to oznámil na spoločnej tlačovej konferencii s guyanským prezidentom Irfaanom Alim, ktorý za obete požiaru vyhlásil trojdňový štátny smútok.

Podľa Hickena sa zatiaľ nepodarilo identifikovať žiadneho podozrivého, ale polícia očakáva, že sa jej podarí získať viac indícií v priebehu najbližších 48 hodín.

Priamo pri požiari zahynulo 14 mladistvých a ďalších päť ich zomrelo v nemocnici. Šesť zranených museli do nemocnice v hlavnom meste Georgetown previesť vrtuľníkom a najmenej 17 ďalších hospitalizovali v miestnej nemocnici. „Dve deti sú aj naďalej v kritickom stave a štyri sa liečia s ťažkými zraneniami,“ uviedol v pondelok popoludní guyanský hasičský zbor. Vláda najskôr informovala o 20 obetiach na životoch, čo však následne znížila na 19. V čase požiaru sa v budove nachádzalo 63 žiačok.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie