Vláda schválila štedrý investičný stimul. Firma vytvorí blízko Prešova 365 pracovných miest

Zdroj: FOTO TASR/Erika Ďurčová

Spoločnosť FTE automotive Slovakia dostane štátny investičný stimul vo výške cez 17,5 milióna eur formou úľavy na dani z príjmov. Firma plánuje v Malom Šariši v okres Prešov preinvestovať viac ako 35 miliónov eur na diverzifikáciu súčasnej produkcie. Do roku 2030 by mala vytvoriť 365 nových pracovných miest. Vyplýva to z návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý v pondelok schválila vláda.

„Cieľom investičného zámeru je diverzifikácia existujúcej produkcie prijímateľa spustením výroby dvoch úplne odlišných komponentov od doteraz vyrábaných. Pôjde o výrobu vzduchotechnických a tepelnoizolačných riešení (tepelné vetranie a klimatizácia – HVAC) a vysokonapäťových modulov chladiacej kvapaliny (HVCH),“ uviedlo MH v predkladacom návrhu. Dosiahnutie plnej plánovanej kapacity má byť v decembri 2028.

Automobilová skupina FTE, ktorá je súčasťou francúzskej skupiny Valeo, sa zameriava na výrobu automobilových dielov pre prevodovky a pohonné jednotky, hydraulických spojok, hydraulických bŕzd a snímačov. Na Slovensku pôsobí skupina od roku 2004.

Výroba v rámci slovenského závodu je zameraná najmä na výrobu a generálne opravy hydraulických bŕzd a brzdových systémov. Okrem toho v tejto lokalite prevádzkuje aj centrum výskumu a vývoja.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie