fbpx

Spoplatnenie toaliet v nákupnom centre v Poprade spôsobilo rozruch. Obyvateľov to rozdelilo na dva tábory

Reklama
Nákupné centrum spoplatnilo WC. Zdroj: Unsplash, Pixabay

V obchodnom centre na námestí v Poprade zavádzajú nový systém. Návštevníci si budú musieť za použitie toalety zaplatiť. Táto možnosť bola posledná, ktorú sa museli rozhodnúť zaviesť. S problémom znečistenia toaliet bojovalo centrum už dlhší čas.  

V nákupnom centre pod Tatrami zaviedli od 1. júla spoplatnenie toaliet. Tie budú najnovšie sprístupnené cez vstupné turnikety. Za použitie WC si návštevník zaplatí 50 centov. Informovovali o tom tvnoviny.sk.

Nový systém rozdelil Popradčanov na dva tábory

Vo facebookovej skupine sa tieto dni zdvihla vlna kritiky, ale aj pochvaly. Libuši, ktorá príspevok komentovala, sa spoplatnenie WC v Poprade nepáči.

„Otras, keďže aj parkovné sa platí a poskytujú stravovacie služby,“ uviedla.

„To by mali zaviesť všade podľa mňa,“ napísal Peter.

Pani Helena taktiež spoplatnenie schvaľuje.

„Ja to schvaľujem. Ľudia si zo záchodov urobili verejné záchody,“ vyjadrila sa.

Suplujú verejné toalety

Nákupné centrum na námestí v Poprade funguje od roku 2015 a k samotnému spoplatneniu toaliet pristúpili po dlhoročnom zvažovaní.

„Dôvodom sú najmä neprispôsobiví občania, ktorí obťažujú našich zákazníkov, či už zápachom, žobraním, požívaním alkoholu, nadávaním, agresivitou a podobne. V podstate suplujeme verejné toalety v centre mesta, železničnej stanice, nemocnice a iných inštitúcii, ktoré sú v okolí, čo samozrejme by nemusel byť problém, pokiaľ by sa všetci správali slušne,“ povedala pre tvnoviny.sk Soraya Alexiou zo správy centra.

Vyjadrila sa, že problém sa snažili riešiť intenzívne aj bez spoplatnenia s kompetentnými úradmi aj s políciou. Bolo to ale bezvýsledne.

„Toto riešenie bola v podstate naša posledná možnosť, ako so situáciou niečo urobiť. Pre imobilných návštevníkov sú samozrejme toalety bezplatné,“ doplnila Alexiou.

Podobný problém bol aj v Martine, informuje o tom My Turiec. Nákupné centrum tam spoplatnilo toalety minulý rok, nakoľko sa na toaletách zdržiavali ľudia bez domova.

„Zástupcovia centra uvádzajú, že sa rozhodli zaviesť poplatok po dlhodobých problémoch s občanmi a tiež potom, ako ostatné pokusy o nápravu zlyhali. Zároveň upozorňujú, že suplujú chýbajúce verejné toalety v centre mesta,“ píše portál.

Taktiež si účtujú poplatok 50 centov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie