fbpx

Toto sú podľa vedcov najnezdravšie potraviny. Väčšina ľudí ich konzumuje každý deň

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Independent Nurse.

Premýšľaš nad tým čo denne konzumuješ? Tím špičkových odborníkov na diétu analyzoval rôzne potraviny a zostavil rebríček 100 najnezdravších vecí, ktoré môžeš kúpiť v bežnom supermarkete. Zaujímali ich najmä nutričné údaje na obaloch potravín. Týchto päť potravín by si pravdepobne nečakal, na prvý pohľad vyzerajú zdravo, avšak opak je pravdou.

Medzi najnezdravšími potravinami v supermarkete sa objavili napríklad lupienky, sušienky či zmrzlina. Tieto potraviny nikoho neprekvapili, avšak našli sa tam aj také, o ktorých by sme si na prvý pohľad pravdepodobne vytvorili inú mienku, píše Daily Mail.

1. Balená voda

Zo začiatku sa možno zdá, že hovoríme o obyčajnom nápoji, ktorý uhasí smed a zároveň aj chuťové poháriky. Pravdou je, že sladené vody obsahujú veľké množstvo sladidiel a sú preto jednou z najnezdravších súčastí našej výživy.

Ďalším faktom je, že balená voda nemusí byť prioritne sladká. Aj nesladená balená voda, však môže byť škodlivá. Plastové fľaše obsahujú chemikáliu nazývanú Bisfenol-A, ktorá môže pri zahriatí preniknúť do fľaše a voda sa stáve nebezpečnou. Môže spôsobiť zníženie plodnosti či problémy so správaním u detí, informujú Topky.sk.

2. Zavárané uhorky

Mnohé značky zaváraných uhoriek obsahujú emulgátory a stabilizátory ako napríklad polysorbát 80. Ten podľa vedcov spôsobuje rakovinu u myší, preto je lepšie sa mu vyhýbať. Taktiež môžu obsahovať benzoát sodný, ktorý podľa maďarského inštitútu verejného zdravia zvyšuje chronický zápal v tele, čo taktiež môže viesť k zvýšenému riziku rakoviny.

Ak však patríš k ľudom, ktorí si uhorky zavárajú doma, si mimo rizika. V takomto prípade je oveľa väčšia šanca, že uhorky sú zdravé.

3. Sladené jogurty

Jogurt je na prvý pohľad ideálnou potravinou na doplnenie vlákniny či bielkovín. Avšak je dôležité, aké typ jogurtu konzumujeme. Medzi klasickým bielym jogurtom osladeným medom a jogurtom plným umelých sladidiel je obrovský rozdiel. Tieto jogurty tak obsahujú veľa cukru a malé množstvo bielkovín. Namiesto zasýtenia, preto budeš rýchlo pociťovať hlad. Okrem toho veľa cukru pre organizmus škodí.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie