fbpx

Toto sú rady cestovateľov pre dovolenkárov: Zážitky si nekupujte a cestujte naľahko

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Pexels

Prázdniny sú na obzore, veľa ľudí už odpočítava hodiny do okamihu, keď konečne vyrazí na tú zaslúženú dovolenku. Nebojte, nasledujúce rady cestovateľov na tom nič nezmenia. Ale možno vám pomôžu si dovolenku tento rok užiť trochu inak. Pohodovejšie, úspornejšie a s chuťou.

Strecha nad hlavou

Rezervovať si ubytovanie ešte pred tým, než vyrazíte na dovolenku, to sa javí ako úplne rozumná súčasť plánovania. Scestovaní odborníci k tomu len dopĺňajú, že pokiaľ ste si nocľah zaisťovali cez AirBnb alebo inú sprostredkovateľskú platformu, je oveľa praktickejšie nestávkovať hneď všetko na jednu kartu.

V cieľovej destinácii si pochopiteľne ubytovanie vopred zaistite, ale nie na celú dobu plánovaného pobytu. Prečo? Môže sa stať, že ste prehliadli nejaké zmluvné dodatky. Napríklad to, že ubytovanie je zdieľané s ďalšími turistami, a vy chcete mať pokoj. Kvalita ubytovania tiež nutne nemusí zodpovedať popisu a recenziám na internete. A je pokojne možné, že miesto, ktoré ste si vybrali za svoju základňu, rýchlo vyčerpá svoje možnosti a bude tam nuda.

Rezervácia ubytovania len napríklad na prvé dva dni pobytu vám poskytne istotu strechy nad hlavou po prílete, a dosť času na to, aby ste sa porozhliadli okolo. Napríklad zistíte, že o jednu dedinu/záliv/ostrov ďalej je to oveľa krajšie. Zaistené ubytovanie len na prvú časť vášho pobytu vám zaistí viac voľnosti a možnosť voľby, presťahovania sa. A tiež to ušetrí vaše peniaze, keď veci nepôjdu podľa plánu.

Táto dobrá rada má samozrejme svoje limity. Preskakovať medzi bývaním nie je až tak jednoduché, keď sa nachádzate v destinácii s veľmi obmedzenou ponukou dostupného ubytovania, alebo vo vrcholiacej sezóne. Inak sa však celkom oplatí.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4 5 6
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie