fbpx

Tragédia vo Švajčiarsku: Slovenského hudobníka zabila pouličná lampa. Zomrel na mieste, žene v náručí

Reklama
Nešťastné okolnosti pripravili o život 31-ročného muža. Zdroj: FACEBOOK/Kantonspolizei Zürich – Kapo ZH

Vo Švajčiarsku došlo k tragickej nehode pri ktorej o život prišiel 32-ročný Slovák. Nadaného hudobníka a vodiča kamiónu Dušana privalila pouličná lampa. Ako uviedla tamojšia polícia, k smrteľnej minulotýždňovej (21.3) nehode viedla séria nešťastných okolností.

Ako priblížila polícia, krátko po 12:00 zastavil šofér nákladného auta v obci Rüschlikon a opustil kabínu vodiča. Keď stál vedľa nákladného auta, vozidlo sa samovoľne rozbehlo smerom nadol. Svoju úlohu pri tom zohral svahovitý terén.

Keď to vodič zbadal, okamžite sa ho snažil zastaviť. Rozbehol sa preto za vozidlom, aby nastúpil späť. Kamión však medzitým narazil do pouličnej lampy. “Sila nárazu spôsobila, že sa ohla a spadla na vodiča, ktorý bol vedľa kamióna. Bol tak vážne zranený, že zomrel na mieste nehody,” priblížili miestna polícia, ktorá vyšetruje presnú príčinu a okolnosti nešťastia.

Lampa bola príliš ťažká, zomrel mi v náručí

Čo presne sa v osudnú chvíľu stalo, pre portál Blick opísala 59-ročná žena, ktorá bola pri mladíkovi do posledného výdychu. Miestom nešťastia kráčala práve vo chvíli, keď sa nákladiak s prívesom začal rútiť dole kopcom. “Vodič sa v čase, keď sa to stalo, pozeral na niečo na boku vozidla. Nákladné auto sa zrazu začalo rútiť. Rozbehol sa popri nákladiaku a otvoril dvere. Potom kamión narazil do pouličnej lampy a zrazil ho na zem. Kamión sa rútil ďalej,” opísala osudné sekundy.

Až potom, čo kamión zišiel dole svahom, sa stala hrozná vec: „Lampa spadla na muža na zem a stlačila ho na hrudi. Keď som bola s ním, stále dýchal. Držala som ho a rozprávala sa s ním. Ale už neodpovedal.”

Žena okamžite zavolala políciu a záchranárov. Žiaľ, prišli už neskoro. Žena so slzami v očiach hovorí: “Zomrel mi v náručí.” Krátko pred príchodom polície na mieste zastavili dvaja vodiči a snažili sa zdvihnúť lampu. “Ale márne, bola príliš ťažká,” hovorí žena.

Podľa informácií portálu regiony.zoznam.sk pri nehode zomrel 32-ročný Dušan zo stredného Slovenska, ktorého vášňou bola ľudová hudba. “Bol to jeden obzvlášť talentovaný primáš, šikovný a milý človek. Život mal pred tebou,” vraví Jana.

O to bolestivejšia je to táto tragická správa, že mladý muž bol zasnúbený. “Srdce mi puká. Stratili sme jedného z nás, nesmierne milého, dobrého a skromného človeka. Stratili sme aj pokračovateľa chýrneho Paľáčovského rodu, človeka, ktorý vedel starú hrochoťskú muziku zahrať tak, až bolo človeku clivo. Dušan išiel si za svojím snom, za lepším životom. Je mi ľúto, že si ho nestihol naplniť dlhými a šťastnými rokmi,” smúti Alžbeta.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie