fbpx

Učiteľka vláčila dieťa za ruku, video pobúrilo Slovensko. Starosta varuje pred lynčom

Reklama
Nevhodné správanie učiteľky materskej školy natočila v Budči jedna z miestnych obyvateliek. Zdroj: Reprofoto/Nový čas

Učiteľka z materskej školy v Budči v okrese Zvolen sa mala hrubo správať k jednej dievčine. Na videu, ktoré sa v utorok objavilo na sociálnych sieťach, je vidieť, ako ju chytila ​​za ruku a ťahala ju za sebou. Podľa webu Nový Čas, ktorý o incidente informoval, riaditeľka školy spolupracuje so školskou inšpekciou, ktorá sa vecou zaoberá. Dotknutá kantorka si vraj mala vziať dovolenku.

Nevhodné správanie učiteľky materskej školy natočila v Budči jedna z miestnych obyvateliek. Na videu, ktoré v utorok zdieľala na sociálnych sieťach, je vidieť, ako chytí hrubo dievča za ruku a ťahá ju za sebou. Dievča schmatla a vliekla ho vo vzduchu. Keď odmietalo ísť ďalej, tak ho po zemi za ruku ťahala ďalej. Boli posledné v skupinke prechádzajúcich sa škôlkarov.

„Domnievam sa, že tento prípad je potrebné zverejniť, aby z neho boli vyvodené dôsledky. Ten človek to nesmie robiť žiadnym deťom a zároveň nech to slúži ako zdvihnutý varovný prst ostatným učiteľkám a riaditeľkám, ktoré sa len prizerajú zvrátenému správaniu svojich kolegýň,“ napísala redakcii slovenského webu Nový Čas Kristina, ktorá na video upozornila.

Starostu Budče Františka Moravca celá situácia veľmi mrzí.

„Určite je tam niečo, z čoho sa dá usudzovať nevhodné správanie učiteľky, ale ten lynč, ktorý sa spustil. Musíme byť objektívni, nemôžeme vynášať súdy ľahko ako anonymní prispievatelia,“ povedal starosta, ktorý vraj požiadal riaditeľku školy, aby vec riešila.

„V utorok mala schôdzku s rodičmi. Boli aj u mňa. Požiadal som ich, aby sme zachovali postup podľa zákona. Nech najskôr dajú šancu škôlke, vysvetlia to, a ak je problém, nech sa obrátia na riaditeľa zriaďovateľa,“ dodal s tým, že riaditeľka už spolupracuje so školskou inšpekciou. „Samozrejme, ak sa preukáže, že konanie pani učiteľky bolo nevhodné, budem požadovať, aby vyvodila dôsledky,“ povedal Moravec.

Učiteľka, ktorá mala dievča agresívne ťahať, si od stredy vzala dovolenku.

Predtým nemala byť na dotyčnú učiteľku podaná žiadna oficiálna sťažnosť.

Nie je potrebné vynášať súdy vopred, keď nepoznáme širšie súvislosti. Aj matka dieťaťa mi potvrdila, že s ním sú občas problémy kvôli jeho tvrdohlavosti. Ale zase má informáciu, že niečo podobné sa už stalo s iným dieťaťom. To nemôžem ani potvrdiť, ani vyvrátiť,“ popísal starosta s tým, že pre rodičov je dôležitá dôvera a spokojnosť detí.

Redakcia CNN Prima NEWS kontaktovala aj materskú školu v Budči, tá sa ale zatiaľ nevyjadrila.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie